Lucrări pe autostrăzile A1 şi A2. Trafic rutier este restricţionat pe mai multe tronsoane

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că se execută lucrări pe Autostrada 1 Sibiu - Deva, Autostrada A2 Bucureşti – Constanţa şi Autostrada A1 Bucureşti-Piteşti.
Filip Stan
26 apr. 2018, 07:20
Lucrări pe autostrăzile A1 şi A2. Trafic rutier este restricţionat pe mai multe tronsoane

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe Autostrada A1 Sibiu – Deva, la kilometrii 290+150 metri şi 289+150 metri, pe sensul Sebeş – Sibiu, se execută lucrări de reparaţii asupra părţii carosabile, fiind restricţionată circulaţia pe prima bandă şi pe cea de urgenţă, astăzi, până la orele 18:00.

De asemenea, din cauza lucrărilor de colmatare a fisurilor din carosabil, la kilometrul 329 pe sensul Deva – Sebeş şi la kilometrul 319 Sebeş – Deva, este oprită circulaţia pe prima bandă şi pe cea de urgenţă, astăzi, până la orele 19:00.

Pe Autostrada A2 Bucureşti – Constanţa, se execută lucrări de reparare a carosabilului, circulaţia fiind restricţionată pe prima bandă, pe ambele sensuri de mers, între kilometrii 12 şi 35, astăzi, până la orele 16:00.

Pentru reducerea riscului de implicare în evenimente rutiere, conducătorilor auto le este recomandat să reducă viteza de deplasare în zona lucrărilor, să semnalizeze din timp intenţia de schimbare a benzii de circulaţie şi să sporească atenţia la volan.

Pe Autostrada A1 Bucureşti-Piteşti, între kilometrii 86 şi 120, pe sensul de mers către Piteşti, se execută lucrări de reparaţii asupra părţii carosabile, fiind restricţionată circulaţia pe prima bandă, astăzi, până la orele 12:00.

Începând cu orele 12:00 până la 16:00, din cauza lucrărilor ce urmează a fi efectuate, va fi restricţionată circulaţia pe prima bandă a Autostrăzii A1 Bucureşti-Piteşti, între kilometrii 120 şi 86, pe sensul de mers către Capitală.

De asemenea, pe Autostrada A1 Deva – Nădlac, traficul este restricţionat astăzi până în jurul orelor 15:00, pe prima bandă şi pe cea de urgenţă, la kilometrii 583+168 metri şi 556+180 metri, pe sensul de mers Nădlac – Arad, din cauza lucrărilor de înlocuire a senzorilor meteo.

Conducătorilor auto le este recomandat să reducă viteza de deplasare în zona lucrărilor, să semnalizeze din timp intenţia de schimbare a benzii de circulaţie şi să sporească atenţia la volan.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Când a aflat Alina Pușcău că suferă de o boală necruțătoare! Momentul în care au apărut primele simptome
Fanatik.ro
Meme Stoica, anunț despre transferul noului atacant la FCSB: „E chestiune de zile”. Exclusiv
Capital.ro
Unde ajung banii opriți lunar pentru Pilonul II de pensii și cum poți afla suma strânsă
Playtech.ro
Ce aparate consumă cel mai mult curent în timpul caniculei. Cum poți reduce factura la energie
Adevarul
De ce Dunărea continuă să scadă, deși România nu a fost ferită de ploi. Explicațiile directorului de prognoză INHGA: „La prima vedere, într-adevăr, pare un paradox”
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fotbalul românesc este îndoliat! S-a stins din viață Silviu Stănescu, fostul antrenor al Universității Craiova
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Se elimină plafonul pentru analize decontate. Anunțul șefului Casei Naționale de Asigurări de Sănătate
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România