LUDOGORETS-STEAUA 1-0, 6-5 la PENALTY-URI. Moţi, EROUL lui LUDOGORETS

LUDOGORETS-STEAUA 1-0, 6-5 după loviturile de departajare. Steaua a ratat calificarea în Champions League după ce a pierdut returul cu Lodogorets la penalty-uri. Ludogorets a marcat în minutul 90 şi a dus meciul în prelungiri, apoi la 11 metri. Cu Stoyanov eliminat, bulgarii l-au avut în poartă pe Moţi, care a apărat două penalty-uri! Steaua va juca în grupele UEFA Europa League.

27 aug. 2014, 21:33

LUDOGORETS – STEAUA 1-0, 6-5 la 11 metri

LUDOGORETS s-a impus la PENALTY-URI. Moţi a apărat şuturile lui Pîrvulescu şi Râpă, iar Arlauskis a scos doar un şut. Scor final: 6-5.

End Time FINAL 120 de minute. Urmează LOVITURI DE DEPARTAJARE

119′Red cards cartonaş roşu pentru Stoynov, pentru fault la Varela, scăpat singur. Bulgarii au rămas fără portar. Moţi intră în poartă!

Start Time A început repriza a doua de prelungiri

End Time S-a terminat prima repriză de prelungiri

100‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Prepeliţă

Start Time A început prima repriză de prelungiri

End Time FINAL 90 de minute. LUDOGORETS – STEAUA 1-0. Urmează PRELUNGIRI

90′ – Goals GOL LUDOGORETS! A marcat WANDERSON. LUDOGORETS – STEAUA 1-0!

85′ Substitution schimbare la Ludogorets. Misidjan iese, Wanderson intră

78′ Substitution schimbare la Ludogorets. Alexandrov iese, Dani Abalo intră

77′ Substitution schimbare la Ludogorets. Brezjak iese, Hamza intră

77‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Brezjak

74‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Stoyanov

72‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Breeveld

67′ Substitution schimbare la Steaua. Latovlevici iese, Pîrvulescu intră

65‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Varela

64′ – bară Szukala! Ocazie imensă pentru Steaua

63‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Dyakov

60‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Latovlevici

57‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Moţi

Start Time A început repriza a doua a meciului Ludogorets – Steaua.

End Time PAUZĂ. LUDOGORETS – STEAUA 0-0

44′ – ocazie imensă a celor de la Ludogorets! Misidjan trece milimetric pe lângă reluarea de gol

40‘ – Yellow Card cartonaş galben pentru Terziev

33′ – Arlauskis intervine excelent la lovitura liberă executată de Fabio Espinho

28′ – Misidjan cade în careul Stelei, după un duel cu Râpă, dar arbitrul lasă jocul liber

25′ – Keşeru înscrie, dar golul este anulat pentru ofsaid

16′ – Keşeru nu prinde poarta cu un şut din afara careului

12′ – Moţi reia slab cu capul pe lângă poarta lui Arlauskis

5′Substitution schimbare la Steaua. Tănase iese, accident, fiind înlocuit de Stanciu

Start Time A început meciul LUDOGORETS – STEAUA

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Echipele de start

STEAUA: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Popa, Sânmărtean, Tănase (cpt) – Keşeru.

Rezerve: Cojocaru – Filip, Iancu, Stanciu , Pirvulescu, Neagu, Vilceanu.

LUDOGOREŢTS: Stoyanov – Caicara, Terziev, Moţi, Minev – Dyakov, Fabio Espinho – Misidjan, Marcelinho, M. Aleksandrov – Bezjak.

Rezerve: Cvorovic, Choco, Anicet Abel, Dani Abalo, Zlatinski, Wanderson, Hamza.

LUDOGORETS – STEAUA este LIVE VIDEO AICI

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Ludogorets a terminat la egalitate, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu Lokomotiv Sofia, într-un meci din etapa a 6-a a campionatului Bulgariei. Golurile au fost marcate de Elton (31) şi Tom (46) pentru Lokomotiv, respectiv Anicet Abel (9, 83) pentru Ludogorets. Adversara celor de la Steaua a rămas în inferioritate numerică în minutul 69, când a fost eliminat Choco. Ludogorets a coborât pe locul 4 în clasamentul campionatului bulgar.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. „Jucătorii ştiau că peste câteva zile urmează un meci foarte important cu Steaua, de aceea am şi menajat mulţi dintre ei. Meciul cu Lokomotiv nu a decurs aşa cum ne-am fi dorit noi, dar am jucat bine tactic şi am reuşit să obţinem un egal, deşi eram în inferioritate numerică”, a declarat Georgi Dermendzhiev, antrenorul lui Ludogorets.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Gazdele de la Ludogorets nu au jucători accidentaţi sau suspendaţi pentru meciul cu Steaua. Singura dilemă a antrenorului Georgi Dermendzhiev este dacă să înceapă în atac cu Hamza Younés sau Roman Bezjak.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Conducerea de la Steaua a primit vineri cele 2.200 care li se cuveneau din partea bulgarilor de la Ludogorets, în condițiile în care capacitatea Stadionului „Vasil Levski” din capitala țării de la sud de Dunăre este de 44.000 de locuri.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEOCostel Gâlcă, antrenorul celor de la Steaua, nu-l va putea folosi la Sofia pe Alexandru Chipciu, marcatorul golului din tur, care este suspendat un meci, pentru cumul de cartonaşe galbene.Nu au făcut deplasarea în Bulgaria nici Srdjan Luchin, care nu are drept de joc, după ce a evoluat în Europa League pentru Botev Plovdiv, şi nici Valentin Lemnaru, care este accidentat după meciul din Kazahstan cu FC Aktobe.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Steaua va putea conta la returul cu Ludogorets pe Giedrius Arlauskis şi Cristian Tănase, care au avut probleme medicale. Portarul lituanian s-a accidentat la meciul de campionat cu Ceahlăul, scor 0-1, dar a fost recuperat. „În proporţie de 99% Arlauskis va juca în Bulgaria”, a declarat Helmuth Duckadam. Tănase a ratat meciurile cu Pandurii, Ludogorets şi Ceahlăul, dar acum este apt de joc. „A avut o leziune mult mai gravă decât Arlauskis şi nu a făcut antrenament, dar probabil va primi avizul medicului”, a spus Valeriu Argăseală.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. UEFA a trimis o brigadă spaniolă în frunte cu „centralul” Alberto Undiano Mallenco, ajutat la cele două linii de Roberto Diaz Perez şi Juan Carlos Jumenez.Arbitrul central, 40 de ani, din Pamplona, a fost singurul care a reprezentat Spania la Campionatul Mondial din 2010. Mallenco a condus şi numeroase meciuri în Liga Campionilor, printre care partida din 2012 dintre CFR Cluj şi Manchester United, încheiată cu victoria „diavolilor roşii”, 1-2.

LUDOGORETS-STEAUA LIVE VIDEO. Echipele probabile

Ludogorets: Stoyanov – Júnior Caiçara, Terziev, Moţi, Minev – Dyakov, Zlatinski – Misidjan, Marcelinho, M. Aleksandrov – Younés

Rezerve: Čvorović, Choco, Dani Abalo, Juninho Quixadá, Anicet, Fábio Espinho, Bezjak.

Steaua: Arlauskis – Râpă, Varela, Szukała, Latovlevici – Breeveld, Prepeliţă – Ad. Popa, Sânmărtean, Tănase – Keserü

Rezerve: Cojocaru, Toșca, Pârvulescu, L. Filip, Vâlceanu, Stanciu, Iancu.