Mădălin Ionescu, motivul pentru care a fost dat afară din Antenă, acum 14 ani: „Dacă făceam asta, relația cu Cristina nu ar mai fi generat nebunie”

Mădălin Ionescu se întoarce la Antenă după 14 ani. Prezentatorul a fost implica la acea vreme într-un scandal monstru și a fost dat afară atât el, cât și Cristina Șișcanu, care era reporter. Acum, prezintă emisiunea „Viața fără filtru", difuzată la Antena Stars.
Alina Costache
02 sept. 2024, 23:42
Mădălin Ionescu, motivul pentru care a fost dat afară din Antenă, acum 14 ani:
Mădălin Ionescu nu a purtat ranchiună Antenei

Mădălin Ionescu a rupt tăcerea și a dezvăluit cum au stat, de fapt, lucrurile acum 14 ani, când a fost dat afară. La ace vreme, prezentatorul modera una dintre cele mai succes emisiuni, Acces Direct.

Citește și: Mădălin Ionescu și-a dezvăluit cea mai mare dorință. Nimeni nu știa asta despre prezentator: „Nu știu dacă vă așteptați”

Mădălin Ionescu nu a purtat ranchiună Antenei

Am plecat de la Antenă în calitate de lider de audiență și după ce am produs, cu toată modestia, o revoluție a genului tabloid în TV. Acces Direct a fost prima emisiune zilnică de televiziune din România care a depășit o medie lunară de un milion de telespectatori!

E adevărat că a fost un final bizar și nefiresc, dar nu am fost niciodată ranchiunos. Am privit doar înainte. La întoarcere, am găsit un trust și mai solid, cu succese de piață mari și incontenstabile. Antenele dau astăzi ora exactă pe piața media.

Nu am vrut niciodată să îmi protejez prea tare viața personală pentru că nu am avut ce să ascund. Singura mea greșeală e că am ascultat, la un moment dat, sugestia managerului din acel moment al emisiunii Access Direct, care mi-a cerut să nu fac public faptul că eram în divorț pe motiv că nu se știe cum va reacționa publicul.

Dacă aș fi făcut-o la momentul în care s-a produs ruptura… relația cu Cristina nu ar mai fi generat nebunia care ne-a ținut luni de zile pe prima pagina a ziarelor, ci ne-ar fi dat dreptul la o viață normală, așa cum am fi meritat„, a declarat Mădălin Ionescu, pentru Viva.ro.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Gestul făcut de Shakira după împăcarea cu Gerard Pique: ”Un moment care va rămâne în istorie”
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
'Dacă sunt singur la părinţi, trebuie să dezbat moştenirea?'. Avocatul explică exact
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Noi informații despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu. Cum se simte fostul antrenor de la CFR Cluj: „Nu a putut să mănânce”
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Șeful NATO avertizează Europa: ”Noi suntem următoarea ţintă a Rusiei”
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu