Magdalena Şerban, criminala de la metrou, condamnată la închisoare pe viaţă

Magdalena Şerban, criminala de la metrou, a fost condamnată, vineri, la închisoare pe viaţă de Tribunalul Bucureşti. Decizia nu este definitivă.
Iulian Tudor
26 oct. 2018, 12:58
Magdalena Şerban, criminala de la metrou, condamnată la închisoare pe viaţă

Tribunalul Bucureşti a pronunţat, vineri, sentinţa în cazul Magdalenei Şerban, femeia acuzată că a ucis o tânără după ce a împins-o pe şinele de metrou în staţia Dristor. Magdalena Şerban a fost condamnată la închisoare pe viaţă.

De asemenea, aceasta trebuie să urmeze tratament medical şi să plătească daune în valoare de 60.000 de euro.

Decizia magistraţilor nu este definitivă şi poate fi atacat cu apel în termen de zece zile de la comunicare.

Magdalena Şerban este acuzată de procurori de săvărşirea infracţiunilor de tentativă de omor şi omor calificat.

Criminala de la metrou, declaraţii uluitoare despre plata daunelor morale: „Aş vrea ca tot ce plătesc să fie cu factură”

Procurorii susţin că pe 12 decembrie 2017, în timp ce se afla pe peronul staţiei de metrou Dristor 1, Magdalena Şerban a împins o tânără spre liniile de metrou, iar după ce victima a căzut pe şine, în timp ce aceasta încerca să se agaţe de marginea peronului, a lovit-o în zona capului cu piciorul. Urmare a acestor acţiuni, tânăra a fost lovită de trenul ce intra în staţie şi a decedat.

Cu câteva ore înainte, femeia a încercat să împingă o altă tânără spre linia de metrou în staţia Costin Georgian, însă aceasta s-a opus şi nu a păţit nimic.

Criminala de la metrou, declaraţii ULUITOARE: Am împins-o, ea era cu mâinile întinse, am plecat (…), m-am dus să îmi iau pantaloni

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Povestea militarului care a stat în comă 10 zile după ce a fost lovit în plin de un șofer cu permisul suspendat și cu alte 5 dosare penale pe rol. ”Mi s-a prăbușit toată lumea”
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj