Mai multe localităţi din Prahova nu au curent electric din cauza avariilor provocate de ploaie şi vânt

Mii de consumatori din mai multe localități ale județului Prahova sunt joi fără energie electrică, din cauza unor avarii la liniile de medie tensiune ca urmare a ploii torențiale și a vântului.
Alina Costache
08 iun. 2017, 16:15
Mai multe localităţi din Prahova nu au curent electric din cauza avariilor provocate de ploaie şi vânt

Purtătorul de cuvânt al Electrica Muntenia Nord, Marian Popa, a declarat că la această oră sunt înregistrate defecțiuni pe două linii de medie tensiune, aproximativ 2.000 de consumatori din municipiul Câmpina și din localitățile Dumbrăvești, Cosminele, Mălăiești și Vâlcănești fiind nealimentați cu energie electrică, scrie Agerpres.

Deocamdată nu se cunoaște cauza exactă a defecțiunilor, însă se presupune că este vorba despre copaci sau crengi care ar fi căzut pe linii în urma ploii torențiale și a vântului, a precizat sursa citată.

Citeşte şi Clipe de coşmar pentru localnicii din Făcăieni. O nouă tornadă s-a abătut asupra localităţii VIDEO

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Cristina Pucean, gest sfâșietor de 1 Iunie la mormântul nepoțelului. Cele mai emoționante imagini
Fanatik.ro
Ce poreclă avea, de fapt, Nadia Comăneci. I-a fost dată de către antrenorul Bela Karolyi
Capital.ro
A murit un actor celebru din serialul Twin Peaks. Avea doar 44 de ani: O pierdere ce va fi resimțită de foarte mulți oameni
Playtech.ro
Cea mai ieftină stațiune din Bulgaria după trecerea la euro. Cât costă o săptămână de vacanță pentru o familie în 2026
Adevarul
Tipurile de cancer strâns legate de consumul de alcool. Nu există o „cantitate sigură”, iar mitul „unui pahar pe zi” este fals
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Un an fără Teodora Marcu. Imaginile care sfâșie sufletul de la mormântul tinerei ucise. Ce a făcut familia în locul în care timpul pare că s-a oprit
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Cum arată Mircea Sandu după ce s-a confruntat cu noi probleme de sănătate. Apariție la Tribunalul București: ”Burleanu și FRF au deschis o acțiune împotriva mea”
MediaFlux
Maria Zaharova amenință România! Decizie după închiderea Consulatul General al Federației Ruse din Constanța
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți