Mai rapid nu se poate. Miroslav Klose a înscris două goluri într-un minut VIDEO

Atacantul german Miroslav Klose, cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale, a marcat două goluri într-un singur minut pentru echipa sa, Lazio Roma, în partida câştigată pe teren propriu, scor 4-2, în faţa formaţiei Cagliari, în etapa a 10-a a campionatului Italiei.

04 nov. 2014, 08:07

Lazio a deschis scorul în partida cu Cagliari prin Mauri (min.7), după care a ieşit la rampă Klose, autorul unei „duble” între minutele 25 şi 26 ale întâlnirii, ultima reuşită a gazdelor aparţinându-i lui Ederson (min.90+2). Pentru oaspeţi au punctat Braafheid (min.48 autogol) şi Joao Pedro (min.84).

Într-un alt meci programat luni în Serie A, Cesena şi Hellas Verona au terminat la egalitate, 1-1, graţie golurilor marcate de Defrel (min.22), respectiv Ignacio Taleb (min.77).

Click aici pentru a vedea golurile lui Klose

Celelalte partide din campionatul italian, disputate sâmbătă şi duminică, s-au încheiat cu următoarele rezultate:

Sampdoria – Fiorentina 3-1

Au marcat: Angelo Palombo 27 – penalty, Luca Rizzo 43, Eder 78, respectiv Stefan Savic 45

Torino – Atalanta Bergamo 0-0

Udinese- Genoa 2-4

Au marcat: Antonio Di Natale 1, Silvan Widmer 41, respectiv Giovanni Marchese 22, Yago 24, Alessandro Matri 54, Juraj Kucka 87

Chievo Verona – Sassuolo 0-0

În clasament conduce Juventus – 25 pct, urmată de AS Roma – 22 pct, Lazio Roma – 19 pct, Sampdoria – 19 câte pct, Napoli – 18 pct etc.