Mai rău nu se poate. Un jucător a marcat două autogoluri şi a comis un penalty, într-un meci VIDEO

Tom Naylor, de la Newport County, este de departe cel mai ghinionist fundaş al anului. El are pe conştiinţă toate cele trei goluri primite de echipa sa în meciul cu Morecambe.

17 sept. 2013, 20:50

Partida Newport County – Morecambe, din League Two, a avut o desfăşurare de-a dreptul haotică. În timp ce gazdele se chinuiau să înscrie, un coechipier aproape că se străduia din răsputeri să le distrugă munca.

Astfel, cei de la Newport au deschis scorul în minutul 3, însă Tom Naylor s-a încurcat în careu şi a trimis mingea în propria poartă, în minutul 12. În minutul 24, cei de la Newport au marcat din nou, tabela arăta 2-1, dar Naylor şi-a făcut din nou datoria pentru Morecambe şi şi-a învins propriul portar, cu o lovitură de cap, în minutul 57.

Era 2-2, dar Naylor nu s-a oprit aici şi i-a dat lovitura de graţie propriei echipe în minutul 71, comiţând un penalty.

Primul autogol este după momentul 02.50 al clipului, al doilea autogol este după momentul 10.00 al clipului, iar penalty-ul este după momentul 12.20