Mama Alexandrei Măceşanu a răbufnit: Să le fie ruşine procurorilor

Dosarul Caracal, în care Gheorghe Dincă este acuzat de trafic de persoane, trafic de minori, omor calificat, viol şi profanare de cadavre pentru răpirea şi uciderea Luizei Melencu şi Alexandrei Măceşanu, a fost trimis de DIICOT în instanţă, urmând să fie judecat de Tribunalul Olt.
Filip Stan
15 ian. 2020, 19:35
Mama Alexandrei Măceşanu a răbufnit: Să le fie ruşine procurorilor

Mama Alexandrei Măceșanu refuză să creadă că fiica sa a fost ucisă de Gheorghe Dincă şi aduce acuzaţii grave procurorilor care au întocmit rechizitoriul pe baza căruia Gheorghe Dincă va fi trimis în judecată.

Am citit rechizitoriul si sunt foarte revoltata. Sunt atat de nesimtiti procurorii si politistii care s-au ocupat de caz. Dinca nu a sunat la 13.30 cum scrie acolo a sunat mai devreme, pe la 10. Si cum ca urmeaza sa plece in Belgia. Era vorba de Anglia, eu asa am declarat. Nu am vazut declaratia mea. Alte greseli? Cum Dinca a fost dus ca a fost batut, ca il durea splina cand fata a sunat la 112 si a zis ca e violata batuta si ei au intrat in casa dupa atata timp fara ambulanta. Daca murea atunci? Sa le fie rusine. Nu acceptam asa ceva. Nu e moarta, nu acceptam. Documente sa ne dea. Daca nu sunt capabili sa cerceteze si sa o gaseasca. Nu a mai fost cautata de nimeni”, a declarat teodora Măceşanu la România TV.

 

„Dincă spune adevărul când spune că nu a omorât-o pe Luiza. Peste foarte puțin timp Dincă o să spună că nu a omorât-o nici pe Alexandra”, a mai spus femeia.

Teodora Măceșanu spune că oasele din butoi au fost plantate, pentru a se pierde urma Alexandrei.

 

DailyBusiness
Concediile medicale, sub lupă. Ministerul Sănătății investighează posibile abuzuri sistemice: Nu mai accept să plătim vacanțe inventate
Spynews
Bacalaureat 2025. Rezultatele finale din sesiunea de vară au fost publicate. Vezi ce notă ai luat la fiecare probă
Bzi.ro
Ion Țiriac, cadou fabulos pentru Kira Hagi! A aparținut Ducesei de Kent
Fanatik.ro
Pe urmele panterei negre scăpate de bulgari. Ce spune primarul din Prundu, locul de unde s-a dat alarma: ”Am fost și eu acolo. Le-am zis cetățenilor să evite locul”
Capital.ro
Amendă pentru cei cu casă la curte! Distanța obligatorie până la terenul vecinului
Playtech.ro
Obligatoriu pentru toți stăpânii de animale din România. Ce trebuie să facă în zilele caniculare, legea este clară
DailyBusiness
Ministrul Muncii: „Fără excepții!” Sporul pentru condiții vătămătoare, plafonat la 300 de lei pentru toți angajații din sectorul public
Adevarul
Spectacol și doliu la Phenian. Kim Jong Un, omagiu pentru soldații nord-coreeni căzuți pe frontul din Ucraina. Cum a apărut la televiziune
wowbiz.ro
WOWbiz EXCLUSIV: Irina Columbeanu a sosit ÎN MARE SECRET în România! Avem primele imagini de la aeroport
Spynews
Andreea. Amelia. Teodora. Numele primelor trei ispite feminine, din sezonul 9, Insula Iubirii, care începe din 21 iulie, la Antena 1!
Spynews
Tatăl lui Nicușor Dan a murit! Doliu în familia președintelui României
Evz.ro
Zi de chin în România. Anunț alarmant de la meteorologi
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gigi Becali şi-a făcut apariția cu mare stil la nunta fiicei lui Gică Hagi! Cum a arătat miliardarul de la FCSB
kanald.ro
Sebastian, un băiat de doar 12 ani, s-a stins din viață după o provocare de pe TikTok. Mesajul sfâșietor al părinților: „Vă rugăm, vorbiți cu copiii voștri”
Cancan.ro
Victor, un elev din București, a luat 8.70 la Istorie Ce notă finală a obținut după ce a făcut contestație: 'Am plâns'
Playsport.ro
Semnele de pe ecranul telefonului tău pot arăta că ești spionat. Microfonul sau camera...
Capital.ro
Călin Georgescu nu mai scapă! Va fi trimis în judecată. Decizie pentru fostul candidat la alegerile prezidențiale
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Vâlcea, în care Eduard și George au ars de vii într-un accident groaznic, la doar 23 și 24 de ani! Erau urmăriți ca în filme de polițiști
Mihai Leu, în continuare în stare gravă! Mesajul transmis de Institutul Clinic Fundeni
MediaFlux
Pensionarii primesc 679 de lei pe lună. Anunț al Casei Naționale de Pensii
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Arborii exotici au prins rădăcini și la noi. Fructul minune bogat în vitamina C care s-a aclimatizat perfect și aduce profit fermierilor