Mara Bănică a împărtășit cu fanii experiența sa privind perfuziile cu glutation, iar postarea a strâns rapid mii de aprecieri și sute de comentarii.
Citește și: Oana Zăvoranu a pierdut procesul cu Mara Bănică. Ce despăgubiri trebuie să plătească Querida
„Sunt la a treia saptamana de perfuzii cu glutation. N am fost asa de calma si organizata niciodata! Nu stiu daca e placebo sau nu, dar credeti-ma pe cuvant ca ma simt exceptional! Inteleg ca trebuie sa fac 8-10 sedinte saptamanale, apoi cate una pe luna, de intretinere.
Stiu ca am mai intrebat o data cine a facut genul acesta de tratament, dar n-am inteles din comentarii decat ca e bun, ceea ce stiu! Intrebarea e asa: raman calma si organizata si dupa, sau doar pe durata sedintelor?„, a scris Mara Bănică pe pagina sa de Facebook.
Mara Bănică a rememorat perioada în care un bărbat necunoscut a hărțuit-o obsesiv, folosind mii de conturi false pentru a o intimida. Situația a escaladat în momentul în care individul a început să o urmărească în viața reală, inclusiv atunci când era cu copiii în parc.
Jurnalista spune că, de atunci, nu a mai avut probleme cu alte persoane hărțuitoare, dar că orice persoană publică poate deveni oricând ținta unei persoane instabile.
„Dacă poți să crezi, omul acela a stat 6 luni închis, iar acum ne judecăm. După atâția ani! Așa e justiția la noi, din păcate. N-aș fi ajuns în situația să-i fac plângere, dar ajunsese în viața virtuală să mă urmărească cu copiii în parc, m-am speriat tare.
Orice persoană publică poate fi victima unui nebun, oricând. Că nu suntem în America, nu stăm în vile pe 20 de hectare, nu avem pază după noi. Uitați-vă ce s-a întâmplat cu fata aia din Cosmopolis… Doamne ferește! Nebuni sunt peste tot. Dacă aș mai primi acum, în momentul ăsta, o astfel de amenințare, m-aș duce din prima la Poliție. Nu știi ce poate fi în mintea unui om bolnav”, a spus Mara Bănică.