Marcel Ciolacu a mers să ia masa cu fiul lui, după votul la primul tur al alegerilor prezidențiale

Marcel Ciolacu, candidatul PSD la Preşedinţie, a declarat că a votat pentru o Românie puternică economică, o Românie cu o voce puternică în lume şi una în care cetăţenii să aibă un trai decent. El a adăugat că a mai votat pentru stabilitate, echilibru şi echitate socială. După vot, Ciolacu s-a întâlnit cu colegii de partid la sediul PSD din Kiseleff. La un moment dat, șeful statului a ieșit, spunându-le jurnaliștilor că merge să ia masa cu fiul lui.
Alina Costache
24 nov. 2024, 16:53
Marcel Ciolacu a mers să ia masa cu fiul lui, după votul la primul tur al alegerilor prezidențiale

Greii PSD sunt inchisi in centrul de comanda al partidului si au inceput sa ajunga la centru primele date de la votul din țară. Se fac deja calcule și strategii pentru viitoarele alegeri. La sediul PSD a ajuns duminică și Marcel Ciolacu, președintele PSD și candidatul partidului la alegerile prezidențiale.

La un moment dat, Marcel Ciolacu a plecat din sediul partidului. Întrebat de ziariști unde merge, Marcel Ciolacu a spus că pleacă până la fiul lui să ia masa împreună.

Citește și: Alegeri prezidențiale 2024. Românii își aleg duminică președintele. Secțiile de vot se închid la ora 21.00

Preşedintele PSD, premierul Marcel Ciolacu, candidatul PSD la alegerile prezidenţiale, a votat la ora 9, la Şcoala Gimnazială 192, din Bucureşti, fiind însoţit de mai mulţi colegi de partid, printre care şi preşedintele PSD sector 1, Florin Manole.

„Am votat pentru o Romanie puternica economic, cu o voce puternica in lume, in care romanii sa aiba un trai decent si nu in ultimul rand al carei presedinte sa munceasca pentru tara si poporul sau. Am votat pentru cat mai multe victorii ale Romaniei, cum a fost aderarea completa la spatiul Schengen. Am votat pentru echitate sociala si pentru pace. Toti ne dorim un trai mai bun si sunt convins ca dupa aceasta campanie electorala asa va fi.”, a declarat Marcel Ciolacu.

Citește și: Premieră la alegeri în România 2024. Numărul voturilor în urban este cu peste un MILION mai mare decât cel din rural în prima parte a zilei în care românii aleg viitorul președinte

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „Lui i-a fost rușine”
Fanatik.ro
Cehii, în continuare blocați în Craiova! Ce se întâmplă cu delegația Spartei Praga după meciul cu U Craiova. Update exclusiv
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. S-a stins o celebră cântăreață. Era una dintre cele mai promițătoare voci ale noii generații
Playtech.ro
Cutremur puternic în România! Unde s-a simţit seismul de mai dreveme
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Japonia a fost zguduită din nou! Cutremurul a înregistrat 6,7 grade. Autoritățile sunt în alertă
iamsport.ro
Patronul din fotbalul românesc a izbucnit: ”Ultimul om care putea fi ministru! Un simbol al corupției, un combinator care a făcut nenorociri, nu are nicio legătură cu ideea de justiție”
MediaFlux
Cazuri de lepră în România! Cum se manifestă boala
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul