Marcel Ciolacu, despre inaugurarea primilor kilometri din Autostrada Moldovei: Așa facem noi, cei de la PSD, finalizăm investiții uriașe care schimbă în bine viața românilor

Marcel Ciolacu, președintele PSD și candidatul partidului la alegerile prezidențiale, a anunțat că joi vor fi inaugurați primii kilometri din Autostrada Moldovei. ”Noi facem kilometri de autostrăzi, iar alții fac postări pe rețelele sociale!”, a scris Ciolacu într-o postare pe Facebook.
Alina Costache
06 nov. 2024, 15:39
Marcel Ciolacu, despre inaugurarea primilor kilometri din Autostrada Moldovei: Așa facem noi, cei de la PSD, finalizăm investiții uriașe care schimbă în bine viața românilor

Premierul Marcel Ciolacu a anunțat că joi se vor deschide primii 11 km din Autostrada Moldovei. Până la finalul anului se vor da în circulaţie 130 de km, a mai spus liderul PSD.

”Sunt mândru că reușim să facem ceea ce le-am promis românilor, să finalizăm primii kilometri din Autostrada Moldovei!

Până la finalul anului, românii vor putea circula pe aproape 130 de kilometri din A7.

Asta facem noi, cei de la PSD – finalizăm investiții uriașe care schimbă în bine viața românilor. Noi facem kilometri de autostrăzi, iar alții fac postări pe rețelele sociale!

Nu ne oprim aici și vom continua să investim masiv în toate județele Moldovei – fie că vorbim de infrastructura mare, fie că vorbim de dezvoltarea prin reindustrializare!

Cu fiecare kilometru de autostradă, Moldova este mai aproape de recuperarea decalajelor față de celelalte regiuni ale României! Sunt circa 4 miliarde de euro investiți doar în această autostradă, care se vor multiplica în economie de opt ori prin atragerea de investiții, în economia Moldovei!
Aceasta este #calea sigură pentru a dezvolta România!”, a transmis președintele PSD, Marcel Ciolacu, într-o postare pe Facebook.

Articol susținut de Partidul Social Democrat

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Marcel Bîrsan, contestat dur în Universitatea Craiova – U Cluj! Adrian Porumboiu, verdict la golul lui Assad şi eliminarea lui Mendy
Capital.ro
Premiu pentru cuplurile de pensionari. Vârstnicii din România care pot încasa 500 de lei de la Primărie
Playtech.ro
Orașele din România unde populația scade cel mai rapid. Județele care pierd cei mai mulți locuitori de la un an la altul
Adevarul
Imagini revoltătoare de la nunta a doi adolescenți, plimbați pe stradă pe cabina unui TIR. „Am crezut ca sunt păpuși... Ce e asta, oameni buni?”
wowbiz.ro
Cum a reușit, de fapt, să supraviețuiască Alexandru două nopți în pădure. Tatăl micuțului dezvăluie detalii cutremurătoare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Tudorel Stoica a dat cărțile pe față: ”Valentin Ceaușescu a făcut Steaua '86! Fără protecția lui, s-ar fi ales praful. Ion Alecsandrescu nu a fost determinant”
MediaFlux
Răsturnare privind situația politică din România după un sondaj CURS: Majoritatea românilor consideră necesare alegerile anticipate
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi