Marcel Ciolacu, prima reacţie despre audierea lui Florian Coldea la DNA. „Ne-am văzut întâmplător de vreo două ori în viaţă”

Marcel Ciolacu a comentat, joi, audierea fostului director adjuct al SRFI, Florian Coldea, la DNA, alături de Dumitru Dumbravă, în urma unor acuzații grave formulate de omul de afaceri Cătălin Hideg.
Filip Stan
23 mai 2024, 21:27
Marcel Ciolacu, prima reacţie despre audierea lui Florian Coldea la DNA.

Marcel Ciolacu, prima reacţie despre audierea lui Florian Coldea la DNA. Premierul României crede că lucrurile au intrat într-o normalitate şi că oamenii nu trebuie judecaţi la televizor.

„Observ o activitate la DNA. Văd că și la oamenii politici nu s-a ținut de vreo culoare politică. (…) Lucrurile sunt într-o normalitate. Nu-l cunosc pe dl general Coldea. Ne-am văzut întâmplător de vreo două ori în viață. Nu am avut prilejul. A fost șef la SRI pe timpul domnului Băsescu. Deci nu aveam o funcție (…) Ce îmi doresc, fără să comentez vreo decizie, îmi doresc să nu mai trăim ce am trăit. Trebuie să existe un echilibru. Anumite instituții ale statului au fost folosite într-o perioadă cumva să pară și să arate alte lucruri decât prioritățile”, a spus Marcel Ciolacu la România TV.

Întrebat de Victor Citacu dacă audierea lui Florian Coldea are legătură cu campania electorală, Marcel Ciolacu a răspuns: „Candidează la ceva? Sunt multe povești, haideți, o să aflăm la un moment dat tot adevărul. Nu judecăm oamenii la televizor”.

Citeşte şi: Cum au ajuns 400.000 de lei în conturile lui Coldea și Dumbravă! Fostul adjunct SRI, audieri interminabile la DNA despre traseul suspect al banilor

Florian Coldea este acuzat de procurorii DNA de trafic de influenţa şi spălare de bani, alături de generalul SRI Dumitru Dumbravă şi avocatul Doru Trăilă. Omul de afaceri Cătălin Hideg spune că cei doi i-ar fi promis că vor interveni pe lângă un judecător pentru o sentinţă favorabilă.

DailyBusiness
Cătălin Drulă îl acuză pe Ciprian Ciucu de faptul că a condus campania digitală a PNL în vremea în care liberalii l-au promovat pe Călin Georgescu pe TikTok
Spynews
Marina Voica, afectată de criza apei din Prahova! Cum face artista față situației
Fanatik.ro
Ce șanse reale de calificare au FCSB, Dinamo, Rapid și Universitatea Craiova în optimile Cupei României Betano. Toate calculele
Capital.ro
Suspendarea permisului de conducere sau a înmatriculării mașinii. Cum se aplică fiecare sancțiune. Ghid pentru șoferi
Playtech.ro
„Comfort” sau „confort”: care este forma corectă în limba română, mulți scriu ca în engleză
Adevarul
Rusia testează o rachetă nucleară gigantică pentru a intimida Occidentul. Aceasta s-a prăbușit după câteva sute de metri
wowbiz.ro
Ionel Ganea nu mai e om, la 6 luni după ce și-a pierdut băiețelul. Dezvăluirea care sfâșie inimile tuturor. Marius Șumudică: „Vorbea și plângea…”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Orașul din România unde meteorologii anunță nu mai puțin de 20 de zile cu ninsoare, în luna decembrie
iamsport.ro
Acuză direct că meciul dintre Farul și FCSB a fost aranjat: ”Blat ca pe vremuri, bă, nu s-a schimbat nimic!”
MediaFlux
Prime de Crăciun de până la 1.000 de lei. Ce alte beneficii vor primi angajații
stirilekanald.ro
Elevă de clasa a IX-a, răpită, bătută și umilită de 6 colege din cauza unui băiat! I-au furat telefonul și au agresat-o minute întregi pe o stradă din apropierea școliI
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje