Marian Godină, atac la adresa lui Oreste: „Dacă vrei, poţi „trage” ceva care să te facă să visezi poliţişti călare pe unicorni roz”

Marian Godină l-a atacat pe Oreste Teodorescu, după ce acesta a jignit un polițist care îi luase permisul. Poliţistul i-a adus aminte realizatorului TV de epoca de tristă amintire înainte de decembrie 1989, când polițiștii erau umiliți de șoferii cu ”rang”. Marian Godină l-a ironizat pe Oreste și a făcut referire la consumul de droguri, suspiciuni sub care Oreste a fost audiat recent la DIICOT.
Alina Costache
27 iul. 2018, 10:53
Marian Godină, atac la adresa lui Oreste:

‘Oreste Teodorescu a avut săptămâna trecută o postare în care îl făcea cu ou și oțet pe un coleg de-ai mei care „îl abuzase”. Încă de atunci i-am lăsat un comentariu în care i-am spus că sunt sigur că varianta polițistului ar fi alta. Ce e mai trist e că urmăritorii lui Oreste, oameni care se consideră a fi dintre cei greu de manipulat, au lăsat zeci de comentarii la adresa colegului meu, făcându-l în toate felurile și jignindu-l chiar și pentru că ar fi fost mai bronzat decât ar fi trebuit. De ce au făcut asta? Doar pentru că au citit varianta lui Oreste și au luat-o de bună fără să se întrebe dacă lucrurile stau chiar așa.

„Actele mi le aduci acas’ și cu scuzele de rigoare, da? Mâine dimineată! Și să vii civil!” i se adresa Oreste polițistului „abuzator”.

Oreste, replica asta e de tristă amintire, își are originea în regimul comunist, atunci când astfel de practici chiar existau și, culmea, tu ești unul dintre cei care par că se zbat să nu ne întoarcem acolo.

În 2018, te vei duce frumos, ca orice român de rând, să îți ridici permisul de conducere de la Poliție, nu ți-l va aduce niciun polițist acasă sau dacă vrei, poți „trage” ceva care să te facă să visezi polițiști călare pe unicorni roz cum vin cu antemergător să-ți aducă permisul pe o perniță roșie în timp ce pe cerul senin trece un avion ce scrie cu fum roșu „Scuze, Oreste!”. Eee…cum sună? Nu-i prea bine să te considerăm drogat doar pentru că am citit asta pe net, așa-i? Așa cum nici colegul meu nu a făcut niciun abuz, dar și-a luat sute de înjurături pentru ce au citit oamenii la tine.

Poate că niște scuze către acel polițist nu ar strica și chiar către publicul care te urmărește’ a scris Marian Godină pe Facebook.

Jurnalistului i-a fost suspendat permisul pentru 30 de zile acum câteva zile și, pentru că nu a așteptat să ia procesul verbal, nu poate contesta amenda în instanță. Oreste a scris pe Facebook că polițistul care l-a amendat seamănă cu un „punjabi”, locuitor al unei regiuni din India.

Citeşte şi Oreste Teodorescu, scandal cu poliţiştii în trafic. Imaginile cu momentul în care a rămas fără permis, postate pe internet

 

DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Variantă surpriză de premier dacă George Simion câștigă alegerile. Sociolog: “Călin Georgescu iese din discuție”
Capital.ro
Interdicție la plata cu cardul. Devine ilegal să folosește cardurile la achiziții. Va fi lege națională
Playtech.ro
Pensia anticipată cu penalizări: când o poți solicita și ce reduceri se aplică
DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Adevarul
Un economist din BNR explică prăbușirea leului după alegeri: „După ce au împins baba pe scări, PSD-iștii se retrag”
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Locul sfânt, pierdut în codrii Moldovei. Comuniștii au încercat să-l transforme în fermă agricolă
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Mai puțini bani, mai rar! Cum se schimbă voucherele de alimente pentru românii cu venituri mici
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Se retrage permisul auto în România. Șoferii care vor pierde carnetul în 2025. Nu poți contesta
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Când se măresc alocațiile copiilor. Ce trebuie să știe toți părinții
MediaFlux
Surpriză pentru pensionari: Statul oferă sume suplimentare lunare. Cine beneficiază și cât se acordă
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică