Marinos Ouzounidis, demis de la Universitatea Craiova! Eşecul din Albania i-a fost fatal

Marinos Ouzounidis (52 de ani) a fost demis, vineri, din funcția de antrenor al celor de la CS Universitatea Craiova.
Filip Stan
23 iul. 2021, 18:54
Marinos Ouzounidis, demis de la Universitatea Craiova! Eşecul din Albania i-a fost fatal

Marinos Ouzounidis, demis de la Universitatea Craiova!  Eșecul suferit în Albania, contra lui Laci, i-a fost fatal antrenorului grec. Atacat din toate direcțiile, inclusiv de oamenii din club, și fără susținerea fanilor, tehnicianul elen a fost demis!

Marinos Ouzounidis, demis de la Universitatea Craiova!

Până la numirea unui nou antrenor, de echipă se va ocupa Dragoș Bon (41 de ani). Acesta a mai fost interimar pentru o scurtă perioadă în iarna lui 2021, după plecarea lui Corneliu Papură. Primul meci al lui Dragoș Bon pe banca tehnică va fi împotriva celor de la FCSB, duminică, de la ora 21:30, în etapa a II-a din Liga 1.

CONFERENCE LEAGUE Craiova, eșec rușinos în Albania, Sepsi, egal fără goluri în Slovacia

„Universitatea Craiova a reziliat astăzi contractul cu Marinos Ouzounidis. Îi mulțumim pentru tot ceea ce a realizat la echipa noastră, reușind să aducă în vitrina clubului Cupa și Supercupa României și îi dorim mult succes în continuare!  Dragoș Bon va asigura interimatul pe banca Științei, alături de Octavian Benga și Ian Coll”, este comunicatul clubului din Bănie.

CS Universitatea Craiova a fost învinsă, joi, în deplasare, cu 1-0 (1-0), de echipa albaneză FK Laci, în prima manşă a turului doi preliminar al Conference League. Unicul gol al meciului a fost marcat de Zarubica, în minutul 36, după un contraatac al echipei albaneze.

LACI – CRAIOVA 1-0 (0-0)

Zarubica 36

KF Laci: Sherri – Roganovic, Malota, Ignjatovic, Velija – Lushkja, Ard. Deliu, Shehu – Zarubica (Qato ’71), Guindo (Prengaj ’89), Mazrekaj (Zulfiu ’84). Antrenor: Shpetim Duroj

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Conte, Bălaşa, M. Constantin, Bancu – Mateiu (Bic ’70), Nistor – Cîmpanu (Gustavo ’64), Cicâldău (Căpăţână ’87), Ivan – Koljic (Markovic ’64). Antrenor: Marinos Ouzounidis

 

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Câte campionate le-a furat Dinamo celor de la Rapid. „Au bătut pe Lupeni cu 8-1. Japcă pe față”
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Administratorul nu decide sau angajează cheltuieli fără mandat. Legea pe care o uită proprietarii
Playtech.ro
Unde ar putea fi ascunse camere de filmat în apartamentele închiriate. Sfaturile unui specialist pentru a le găsi rapid
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Un nou ajutor financiar pentru românii care ies la pensie! Economisire prin investiții la bursă! Retragere completă a banilor la pensionare
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj