Marius Şumudică a spart gheaţa în Turcia. Victorie după trei meciuri slabe. Osmanlispor i-a căzut victimă

Formaţia antrenată de Marius Şumudică, Kayserispor, a obţinut prima victorie după o serie de trei meciuri modeste.

04 feb. 2018, 13:00

După ce a pierdut cu Akshirar, cu Galatasaray si după remiza cu Goztepe, Kayserispor a spart în sfârşit gheaţa, câştigând pe terenul lui Osmanlispor, scor 1-0, scrie telekomsport.ro. Singurul gol al meciului a fost marcat de Turuc, în minutul 12, din penalty.

Citeşte şi Marius Şumudică, amendat şi suspendat în Turcia după scandalul cu arbitrii

Cristi Săpunaru şi Silviu Lung au fost titulari, însă foştii stelişti Boldrin şi William au început meciul pe banca de rezerve. Boldrin a intrat în minutul 86, chiar în locul autorului singurului gol. De Amorim, în schimb, n-a fost folosit de loc de Şumudică.

După acest succes, Kayserispor a strâns 34 de puncte şi se află la trei distanţă faţă de Beşiktaş, ocupanta locului patru din Super Lig.