Marius Şumudică, declaraţie şocantă: Rapidul e ca elicopterul căzut în Lacul Siutghiol

Rapid ocupă ultimul loc în clasamentul Ligii 1, la jumătatea campionatului, şi doar o minune o poate salva de la retrogradare, în condiţiile în care vor merge să joace în liga secundă ultimele şase formaţii. Referindu-se la situaţia echipei, Marius Şumudică a făcut o comparaţie bizară, între situaţia giuleştenilor şi tragedia aviatică de la jumătatea lunii decembrie, de pe Lacul Siutghiol.
Filip Stan
03 ian. 2015, 13:20
Marius Şumudică, declaraţie şocantă: Rapidul e ca elicopterul căzut în Lacul Siutghiol

Marius Şumudică este unul dintre cei mai împătimiţi suporteri ai Rapidului, actualul tehnician al Concordiei Chiajna, activând ani buni ca jucător în Giuleşti, pentru ca apoi să ocupe o perioadă funcţia de antrenor al echipei.

Într-un interviu acordat DigiSport, Şumudică a comentat situaţia în care se găseşte acum echipa, concluzionând că gruparea de lângă podul Grant este foarte slabă. „Va fi destul de greu pentru Rapid să se salveze de la retrogradare. Depinde de ceea ce se va face acolo, de suporteri. Dacă fanii vor înțelege să lase deoparte disensiunile și să fie uniți, atunci sunt șanse să se salveze. Și antrenorul este important. Rapid are nevoie de un antrenor care să știe spiritul, farmecul Giuleștiului, care să trăiască tumultul tribunei, să pună suflet în ceea ce face.

Considerați că această echipă este ca acel elicopter care a căzut în mijlocul lacului. Asta trebuie să facă în momentul respectiv antrenorul, să sară, să se ducă în apă și să-i salveze pe cei care au căzut„, a spus Marius Şumudică la DigiSport.

Citeşte şi Elicopter PRĂBUŞIT la Mamaia. Declaraţie TULBURĂTOARE a unui salvator: Dacă aveam bărci de viteză, îi salvam

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Dana Badea a recunoscut! Costel Biju a fost bărbatul vieții ei! Cum a reacționat „Regele TikTok-ului” atunci când a auzit
Fanatik.ro
Cristi Balaj, contre cu Robert Niţă după faza fierbinte judecată de VAR în Rapid – Dinamo 2-1: „Acum ai încredere în mine?! A greşit de două ori” / „Nu poate să îşi ia picioarele în buzunar”
Capital.ro
Traian Băsescu, controlat de Elena Udrea? Cum ar fi reușit fostul ministru: Plasatorul a fost chiar propriul soț
Playtech.ro
Cum să păstrezi căldura în casă când afară bate vântul puternic. Sfaturi pentru a scădea considerabil consumul de gaz sau curent electric
Adevarul
Cum pot fi furate mașinile cu ajutorul calculatoarelor de bord. Avertismentul specialiștilor în securitate cibernetică
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
DOAMNE FEREȘTE, în ce hal au putut să moară! Marius și Daniel se întorceau spre casă atunci când mașina lor a... Vezi mai mult
iamsport.ro
A fost om al străzii, dar fostul jucător de la FCSB și Rapid e gata să înceapă o nouă viață
MediaFlux
Se schimbă ora mai devreme în 2026! Când trecem la ora de vară anul acesta
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat