Maşina anului 2015 se anunţă la New York. LISTA FINALISTELOR

Juriul care decernează premiul World Car of The Year a anunţat lista modelelor finaliste ale ediţiei 2015 a concursului. Câştigătorii vor fi anunţaţi la Salonul Auto de la New York, pe 2 aprilie.
Filip Stan
11 feb. 2015, 15:46
Maşina anului 2015 se anunţă la New York. LISTA FINALISTELOR

Juriul este format din 75 de jurnalişti, care vor face selecţia finală şi vor alege câştigătorul general şi câştigătorii la fiecare categorie, urmând să prezinte rezultatul în cadrul Salonului Auto de la New York.

Cel mai bine reprezentată marcă în ediţia 2015 a acestei competiţii este BMW, cu patru modele înscrise în concurs. Pe locul doi se află Audi, cu trei modele, care se află la egalitate cu Mercedes-Benz pe această poziţie. Mărcile Cadillac, Lexus, Hyundai şi Kia sunt prezente cu câte două modele fiecare.

Premiile „World Car of the Year” sunt acordate de un comitet independent, care nu este afiliat niciunei entităţi comerciale, întreaga organizaţie fiind non-profit. Fiecare membru al juriului a fost ales în baza experienţei sale, influenţei şi credibilităţii sale.

Sursa: automarket.ro.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O mașină a intrat pe trotuar, în Brașov, și a lovit un grup de pietoni. Două persoane au murit
Fanatik.ro
TVR și-a bătut joc de sute de mii de români la cursa lui David Popovici! Televiziunea de stat, subvenționată din bani publici, a întrerupt bucuria noului record european pentru o reclamă!
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru proprietari: lucrările pe care le poți face fără autorizație
Playtech.ro
De ce Wi-Fi-ul hotelului poate fi mai periculos decât internetul mobil. Ce date nu ar trebui să introduci
Adevarul
SURSE Noua Lege a salarizării, negociată în mai multe variante. Sindicatele cer 8 miliarde pentru Educație și 2 miliarde pentru Sănătate
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Imagini șocante pe un drum din Tulcea! Un copil a căzut dintr-o dubă aflată în mers și a ajuns în mijlocul șoselei, chiar în fața unui TIR
iamsport.ro
BREAKING | Fostul atacant din SuperLiga, la un de a semna cu FCSB! Detaliile unei reveniri neașteptate
MediaFlux
Penalizări pentru cei care ies la pensie. Câți bani se opresc de la pensionari în 2026
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat