Maşină de Poliţie ce transporta trei femei la audieri, implicată în accident

O masină de Poliţie în care se aflau trei femei ce urmau să fie duse la audieri a fost implicată, miercuri, într-un accident de circulaţie în localitatea Independenţa, judeţul Galaţi, toate trei fiind rănite. Poliţista care conducea autospeciala aparţinând IPJ Galaţi nu a fost rănită.
Filip Stan
17 oct. 2018, 06:55
Maşină de Poliţie ce transporta trei femei la audieri, implicată în accident

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Galaţi, Gabriela Costin, accidentul s-a produs, miercuri dimineaţă, pe DN 25, pe raza localităţii Independenţa.

Din primele informaţii, un autoturism înmatriculat în Vrancea care circula în localitate a oprit la o trecere de pietoni pentru a acorda prioritate unui pieton angajat pe marcajul pietonal. În spatele acestui autoturism a oprit maţina Poliţiei condusă de un agent femeie, iar după autospecială a venit un TIR condus de un şofer din Ialomiţa, care, nepăstrând distanţa corespunzătoare, a lovit maşina aparţinând IPJ Galaţi. Autospeciala a ricoşat în autoturismul oprit pentru a lăsa pietonul să treacă.

În urma impactului, trei femei cu vârste între 24 si 35 de ani, din localitatea Umbrăreşti, care se aflau în autospeciala de Poliţie şi erau duse la audieri la instanţă au fost rănite. Poliţista care conducea maşina Poliţiei nu a fost rănită.

Toate maşinile au fost avariate.

„Toţi cei trei conducători auto implicaţi în accident au fost testaţi pentru alcool, rezultatul fiind zero”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Galaţi, Gabriela Costin.

Şoferul TIR-ului, un bărbat de 45 de ani din Ialomiţa, va fi cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.

Citeşte şi Fiul lui Miron Cozma, implicat într-un accident rutier la Timişoara. Avea o alcoolemie de 1,25 la mie în aerul expirat

 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Cum arată casa lui Gheorghe Dincă după 7 ani de la crima care a îngrozit România. Locuința a ajuns o ruină | FOTO
Fanatik.ro
Anunțul momentului despre transferul lui Ștefan Baiaram de la Universitatea Craiova a fost făcut. ”Peste 5 milioane de euro”
Capital.ro
UE pregătește o nouă schimbare pentru încălzirea locuințelor. Proprietarii ar putea avea reguli noi în următorii ani. Ce se întâmplă cu centralele pe gaz și păcură
Playtech.ro
Povestea lui Lamine Yamal. Fotbalistul Spaniei a explicat ce înseamnă cu adevărat presiunea: „Mama m-a avut la 16 ani, iar tatăl meu aduna lucruri de pe stradă”
Adevarul
SURSE: Ședință tensionată la PNL. Hubert Thuma îl acuză pe Bolojan că aduce în partid oameni din POT și SOS
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lumea actoriei este îndoliată! Dana Tapalagă a pierdut lupta cu o boală gravă, la 57 de ani
iamsport.ro
Sorin Cârțu s-a supărat și a plecat de la Universitatea Craiova: ”Am zis că nu mai lucrez pentru nimeni”
MediaFlux
Pensia comunitară, beneficii în plus pentru români. Casa de Pensii anunță procedura completă
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România