Medicii din ţară nu i-au dat şanse să trăiască, 40.000 de euro costă viaţa unui bebeluş

Un băieţel de 3 luni duce o luptă contracronometru pentru viaţa lui. S-a născut cu mai multe malformaţii ale inimii şi doar dacă va face trei operaţii în străinătate are o şansă. Din păcate, pentru a beneficia de serviciile de înaltă calitate, familia lui Dragoş trebuie să strângă aproape 40.000 de euro.
Roxana Gagiu
19 nov. 2017, 11:00
Medicii din ţară nu i-au dat şanse să trăiască, 40.000 de euro costă viaţa unui bebeluş

Dragoş Pascareanu este un bebeluş de numai 3 luni, care s-a născut, pe data de 15 iunie 2017, cu mai multe malformaţii grave ale inimii, care îi pun viaţa în mare pericol.

Băieţelul este în stare ameliorată, având numeroase probleme la inimă: insuficienţă cardiacă, canalul AV forma completă, transpoziţii vase mari, hipoplazie cord stâng, drenaj venos pulmonar total aberant, lipomielomelingocel (fesa), suflu sistolicde gradu 4/6 pe toată aria precordială, DSV larg 13mm, DSA-9mm, stenoza strânsă de arteră pulmonară şi persistenta canalului arterial.

Medicii din ţară nu i-au dat şanse să trăiască, întrucât starea copilului este foarte gravă, însă speranţele familiei au reinviat când a primit răspuns din Istanbul, de la Spitalul Medical Park. Dragoş trebuie să plece urgent, deoarece ori zi în plus poate fi fatală pentru copil. Haideţi să-i salvam împreună viaţa micuţului.

Donaţiile pot fi făcute şi prin transfer bancar:

Denumire entitate: Asociaţia „SALVEAZĂ O INIMĂ”

Cont (IBAN) bancar:

Cont RON: RO 05 BTRL 0070 1205 W828 70 XX

Cont Euro: RO 28 BTRL EUR CRT 00 W828 7001

CONT USD: RO 68 BTRL USD CRT 00 W828 7001

CONT LIRE: RO 93 BTRL GBP CRT 00 W828 7001

COD SWIFT: BTRLRO22

COD BIC: BTRL

Banca Transilvania Botosani

Va rugam sa specificati pentru cine faceti donatia!

DailyBusiness
Cătălin Drulă îl acuză pe Ciprian Ciucu de faptul că a condus campania digitală a PNL în vremea în care liberalii l-au promovat pe Călin Georgescu pe TikTok
Spynews
Marina Voica, afectată de criza apei din Prahova! Cum face artista față situației
Fanatik.ro
Ce șanse reale de calificare au FCSB, Dinamo, Rapid și Universitatea Craiova în optimile Cupei României Betano. Toate calculele
Capital.ro
Noi restricții de vârstă, teste mai dificile și interdicții pentru permisul de conducere. Se aplică în toate statele UE
Playtech.ro
„Comfort” sau „confort”: care este forma corectă în limba română, mulți scriu ca în engleză
Adevarul
Rusia testează o rachetă nucleară gigantică pentru a intimida Occidentul. Aceasta s-a prăbușit după câteva sute de metri
wowbiz.ro
Ionel Ganea nu mai e om, la 6 luni după ce și-a pierdut băiețelul. Dezvăluirea care sfâșie inimile tuturor. Marius Șumudică: „Vorbea și plângea…”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Orașul din România unde meteorologii anunță nu mai puțin de 20 de zile cu ninsoare, în luna decembrie
iamsport.ro
Acuză direct că meciul dintre Farul și FCSB a fost aranjat: ”Blat ca pe vremuri, bă, nu s-a schimbat nimic!”
MediaFlux
Prime de Crăciun de până la 1.000 de lei. Ce alte beneficii vor primi angajații
stirilekanald.ro
Elevă de clasa a IX-a, răpită, bătută și umilită de 6 colege din cauza unui băiat! I-au furat telefonul și au agresat-o minute întregi pe o stradă din apropierea școliI
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje