Mergi la spectacol şi te întorci acasă cu bani. Iubitorii de muzică clasică aleg configuraţia concertelor

Federația de Artă, Muzică și Sport, acreditată de Camera Deputaților (Parlamentul României) și Parlamentul European, duce la un alt nivel conceptul “concerte de familie” și învită toți iubitorii de muzică clasică să voteze varianta cea mai bună pentru viitoarele concerte care vor fi organizate.
Roxana Gagiu
08 apr. 2015, 15:44
Mergi la spectacol şi te întorci acasă cu bani. Iubitorii de muzică clasică aleg configuraţia concertelor

Primele spectacole din seria „concertelor de familie”, care vor fi configurate de spectatori și de juriul de specialitate, vor fi susținute de Andreas și Joy Symphony Orchestra și vor avea loc în a doua jumătate a lunii iunie.

„Concertele de familie reprezintă mai mult decât să ridicăm gradul de cultură a familiei cu privire la muzica clasică, implicând-i inclusiv în alegerea configurației concertului, adică să-i antrenăm să aibă un „gust” anume pentru muzică. Până la urmă, nu noi trebuie să impunem unei familii o direcție, ci familia trebuie să ne comunice nevoile și așteptările ei. Va fi o deosebită plăcere și onoare pentru Federația Artă, Muzică și Sport să lege un parteneriat din ce în ce mai strâns cu iubitorii de muzică, prin intermediul căruia să evoluăm din punct de vedere calitativ”, declară Cristian Munteanu, președintele Federației Artă, Muzică și Sport.

Organizatorii vor configura producția artistică și în funcție de opiniile specialiștilor, din juriu făcând parte compozitori, realizatori radio-TV, interpreți consacrați, ziariști și profesori de specialitate. Mai mult decât atât, Federația de Artă, Muzică și Sport dorește să-i implice pe iubitorii de muzică clasică, nu numai în procesul de selecție artistică, dar și în marketing-ul produsului pe care aceștia l-au construit.

Astfel, participanții la votul de configurare a „concertelor de familie” vor primi o cotă cuprinsă între 16 și 24% din câștigul generat în urma comercializării produsului artistic, solicitându-le totodată implicarea în acest sens.

Cei interesați pot vota configurația spectacolelor din ciclul „concerte de familie”, pe pagina de Facebook a evenimentului, https://www.facebook.com/events/645950335505793/.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
„Domnu’ ăsta are o problemă cu FCSB!”. Mihai Stoica, atac la baionetă la antrenorul naționalei României de juniori
Capital.ro
Doliu în televiziune! A murit cea mai iubită actriță. Marea doamnă ne-a părăsit: A trăit cu pasiune
Playtech.ro
Mircea Lucescu a leșinat în cantonamentul echipei naționale. Selecționerul, dus de urgență la spital
Adevarul
Putin clădește „Noua Rusie” în Ucraina ocupată: cum a integrat teritoriile anexate în economia rusă
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu, dus cu ambulanța la spital! Selecționerului României i s-a făcut brusc rău
iamsport.ro
A fost în TOP 30 tineri din Europa. Românul care a făcut furori la 20 de ani, în străinătate: 'Pentru ei, a fost cea mai mare sumă de transfer'
MediaFlux
Pensie anticipată 2026. Ce schimbări s-au adus anul acesta pentru milioane de români
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj