Messi, gol incredibil din lovitură liberă, împotriva trupei lui Gâlcă. Espanyol, răpusă de o execuţie superbă VIDEO

Lionel Messi a mai adăugat un gol la reuşitele sale memorabile, înscriind din lovitură liberă în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei, contra lui Espanyol Barcelona, trupa antrenată de Costel Gâlcă.

06 ian. 2016, 20:44

Felipe Caicedo, de la Espanyol, a şocat asistenţa de pe Camp Nou, deschizând scorul în minutul 9, însă bucuria lui Costel Gâlcă nmu a durat decât decât patru minute, când Messi a egalat.

Cuun minut înainte de pauză, Messi a înscris al doilea său gol în acest meci, cu o execuţie absolut năucitoare, din lovitură liberă. Ulterior, în minutul 49, Gerard Pique a ridicat scorul la 3-1 pentru Barca. Scorul final, 4-1, a fost stabilit de Neymar, în minutul 88.