Michael Schumacher a fost internat la un spital din Paris, pentru un tratament secret. Informaţii aflate de presa franceză

Fostul pilot din Formula 1, Michael Schumacher, a fost transportat, luni, la Spitalul Georges Pompidou din Paris, relatează presa franceză.
Filip Stan
09 sept. 2019, 19:45
Michael Schumacher a fost internat la un spital din Paris, pentru un tratament secret. Informaţii aflate de presa franceză

Conform leparisien.fr, luni, în jurul orei 16:40, ambulanţa care l-a adus pe Michael Schumacher a sosit la Spitalul Georges Pompidou din Paris, fiind adus din Elveţia. Deşi starea de sănătate şi stilul de viaţă a lui Michael Schumacher sunt învăluite în mister, sursa citată a reuşit să afle un indiciu important.

Fostul pilot german a fost internat în secţia de chirurgie cardiovasculară a spitalului din Paris. Aceeaşi sursă susţine că Michael Schumacher beneficiază de un tratament cu celule stem, care au rol antiinflamator.

Michael Schumacher a fost mutat la reşedinţa sa din Elveţia pe 9 septembrie 2014, la aproape 9 luni după teribilul accident de schi suferit în Alpii francezi. Conform Daily Mail, tratamentul lui Michael Schumacher costă în jur de 55.000 de euro, pe săptămână. Toţi cei care lucrează pentru familia Schumacher sunt obligaţi să nu scurgă informaţii în spaţiul public cu privire la starea campionului. Presa din Regat susţine însă că Schumacher ar putea fi mutat la o clinică din Statele Unite, specializată în neurologie.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
Florin Prunea, mărturie șocantă din perioada în care juca la Craiova: ”Număr de șmecher. Furia șoselelor”
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Conflictul care apare între proprietari și asociație. Gelu Pușcaș: Adevărul pare undeva la mijloc
Playtech.ro
Când intră pensiile în luna iunie 2026. Posibile întârzieri din cauza minivacanței
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Modificare privind vechimea în muncă la pensie. Va intra în vigoare la 1 septembrie 2026
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi