Mihaela Buzărnescu, în semifinale la Strasbourg. Joi a câştigat cu 6-0, 6-3

Mihaela Buzărnescu a câştigat categoric meciul jucat joi, în sferturile de finală ale turneului de la Strasbourg, împotriva taiwanezei Su Wei Hsieh.

24 mai 2018, 13:40

Meciul Mihaela Buzărnescu – Su Weis Hsieh a durat 71 de minute şi s-a încheiat cu victoria jucătoarei noastre, scor 6-0, 6-3. Pentru Mihaela este a treia semifinală pe care o atinge în acest an, după cele de la Hobart şi Praga.

Buzărnescu le-a învins anterior la Strasbourg pe Magda Linette, 4-6, 7-6, 6-3 și pe Elena Rybakina, 6-3, 7-6.

În semifinale, ea o va întâlni pe învingătoarea dintre Dominika Cibulkova și Samantha Stosur. Cealaltă semifinală este deja stabilită: Ashleigh Barty vs Anastasia Pavlyuchenkova.

La Nurnberg, celălalt turneu feminin al săptămânii, Sorana Cîrstea așteaptă ca ploaia să permită desfășurarea meciului ei din sferturile de finală cu învingătoarea dintre Putintseva și Riske, meci întrerupt din cauza condițiilor meteo nefavorabile.