Mihai Albu este disperat. Fosta soție nu o lasă pe fiica ei să își vadă tată: „Am apelat la Autoritatea tutelară și la poliție”

Mihai și Iulia Albu nu au ajuns la o înțelegere nici acum, după mai bine de un deceniu de la divorț în ceea ce privește tutela fiicei lor, Mikaela. Designerul este complet nemulțumit de timpul pe care îl poate petrece alături de fiica lui.
Alina Costache
29 aug. 2024, 15:59
Mihai Albu este disperat. Fosta soție nu o lasă pe fiica ei să își vadă tată:
Mihai Albu a apelat Autoritatea tutelară și la poliție

Mihai Albu susține că dorința de a petrece mai mult timp împreună este împărtășită și de fiica lui, însă mama ei nu o lasă. Conflictul dintre cei doi foști parteneri pare să fie departe de a fi stins, căci o dată la ceva timp, își fac reproșuri în ceea ce privește singurul lucru pe care îl mai au în comun: fiica lor.

Citește și: Ce trebuie să facă Mihai Albu toată viaţa după ce a fost diagnosticat cu cancer. „Nu am de unde să ştiu dacă am scăpat!”

Mihai Albu a apelat Autoritatea tutelară și la poliție

Anul acesta, am avut concediu două săptămâni și, în principiu a fost de acord ca fetița mea să petreacă timp cu mine. Trebuia să stăm trei-patru zile în nordul Moldovei și o săptămână la mare. Mi-a dat-o cele trei – patru zile la Huși în Moldova. Nu a mai fost de acord să meargă la mare (n.red. Iulia Albu). Nu a fost de acord, fetița și-a dorit, ea nu. Să explice chestia asta și se susține ce spun eu, nu ce spune și ea. Nu respectă programul.

Eu am un program stabilit de instanța judecătorească. Nu am cum să am pretenții în afara respectivelor chestii. Însă am hotărât, de când am crescut Mika, să nu țin de hotărârea judecătorească și să ne vedem doar atunci când fetița își dorește și e lăsată de mamă să vină la mine. Deci asta e formula nouă.

Am fost, am apelat și la Autoritatea tutelară, am apelat și la poliție, nu s-a rezolvat. Pentru că nu există motive. Eu nu am zis nimic rău, am zis doar că nu se respectă programul, acest lucru pe care l-am zis în interviul anterior. Și asta cred că a deranjat-o cel mai mult și a dat declarația asta pe care am citit-o și în care nu spune nimic…„, a declarat Mihai Albu, pentru Actualitate.net.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Primul 11 al tricolorilor pentru Bosnia – România. Mircea Lucescu s-a decis la prânz. Exclusiv
Capital.ro
Monica Pop îi trezește pe români. Boala foarte des întâlnită care te poate orbi complet: Din 3 în 3 luni!
Playtech.ro
Alimentele care expiră rapid în congelator. Nu sunt bune luni de zile sau chiar ani
Adevarul
Cum era Ceaușescu să provoace un război cu URSS. Istoria secretă a unor planuri de invazie
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Cazul Sarei, fetița de 2 ani care a sfârșit în cabinetul stomatologic, ar putea schimba legea. Anunţul făcut de ministrul Sănătății
iamsport.ro
Surpriză! Ilie Dobre a numit cel mai bun actual comentator sportiv român: ”E peste toți! Dar un Cristian Țopescu nu mai avem”
MediaFlux
Radu Drăgușin se însoară și a început deja pregătirile! Unde a fost surprins cu iubita lui
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume