iUmor 25 mai 2019: „E un pericol prin care eu am trecut de nenumărate ori”

Cea de-a 13-a ediţie iUmor, difuzată mâine searã, de la 20:00, la Antena 1, aşa cum sugerează şi numãrul ei, 13, va aduce în faţa telespectatorilor concurenţii care au avut ghinion şi nu au reuşit sã primeascã minimum douã like-uri din partea juraţilor în acest sezon.
Iulian Tudor
25 mai 2019, 15:54
iUmor 25 mai 2019:

I s-a întâmplat şi lui Bogdan Neacşu, concurentul care s-a prezentat în faţa juraţilor şi sezonul trecut, cu o interpretare a lui Toma Caragiu. De data aceasta, Bogdan aduce pe scena iUmor un monolog din Avarul lui Molière, care îl determinã pe Mihai Bendeac sã îi atragã atenţia asupra unui aspect foarte important în meseria lui. „Ceea ce se întâmplã cu tine are un singur termen – overacting. Overacting-ul e un pericol, prin care eu am trecut de nenumãrate ori!”, i-a mãrturisit acesta concurentului, fãcând referire la modul exagerat în care acesta îşi construieşte personajul. Întregul moment va putea fi urmãrit mâine searã, de la 20:00, în cadrul celei de-a 13-a ediţie iUmor, la Antena 1.

Citeşte şi iUMOR 18 mai 2019: Cheloo şi Bendeac, duel spumos înainte de votul pentru CASTIGATOR iUMOR 2019

Cea mai îndrăgită emisiune de umor din România se apropie de finalul celui de-al şaselea sezon. Dupã ediţia de mâine searã, pe 1 iunie, de la 20:00, în marea finalã iUmor, românii vor afla cine este câștigătorul din acest sezon! Florin Gheorghe, Trupa Mici, Serghei Dîm, Doi Degeaba, George Ţintã, Magdalena Chihaia, Irena Boclincă, Vasi Borcan, Varză, Florin Siriac și Adi Bobo sunt cei care se luptă de această dată pentru marele premiu în valore de 20.000 de euro.

Finala „iUmor” va fi înregistrată, însă votul telespectatorilor se va face live, după ce fiecare dintre câștigătorii celor 11 ediții își va prezenta numărul pregătit.

Dacă în audiții aceștia aveau nevoie de două dintre voturile juraților pentru a ajunge la vot în aplicația „iUmor”, în marea finală, concurenții trebuie să îi convingă pe toți trei, altfel sunt eliminați. Pe 1 iunie, publicul telespectator va putea vota interpretarea concurenților într-un interval de 20 de minute pentru a decide prin SMS la 1313 marele câștigător, care va pleca acasă cu marele premiu în valoare de 20.000 de euro.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Ce se întâmplă cu locul în care s-a format legendara Nadia Comăneci. Investiție de peste 24 de milioane de euro
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită mamă: Felicitări, iubita mea, Eva! Sunt atât mândra de tine!
Playtech.ro
Ce nu ar trebui să cumperi niciodată din supermarket la reducere. Detaliul ignorat de mulți clienți
Adevarul
Cum ar putea obține România până la 7 miliarde de euro pe an pentru pensii și salarii. Planul ascuns care aruncă în aer vechile sloganuri politice
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Horoscop 16 mai. Ziua Z pentru mai multe zodii. Nativii care vor fi însoțiți de ghinion sau trebuie să ia decizii dure
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi