Mihai Gâdea a răbufnit în timp ce Kelemen Hunor ținea un discurs în maghiară: „Afară! Nu vă e rușine?”

Mihai Gâdea a avut o reacție furioasă în timp ce Kelemen Hunor ținea un discurs în maghiară. În acel moment, vizibil deranjat, realizatorul Antena 3 CNN nu a putut să spună decât „Afară! Nu vă e rușine?”.
Alina Costache
01 dec. 2024, 22:59
Mihai Gâdea a răbufnit în timp ce Kelemen Hunor ținea un discurs în maghiară: „Afară! Nu vă e rușine?”

Mihai Gâdea, CEO și realizator al postului de televiziune Antena 3 CNN, s-a înfuriat duminică seara, de 1 decembrie, în timp ce președintele Uniunii Democrate a Maghiarilor din România (UDMR), Kelemen Hunor, vorbea în limba maghiară. Mai multe persoane aflată în sala în care se ținea acest discurs au huiduit, iar Mihai Gâdea a ținut să îi pună la respect.

Mihai Gâdea a răbufnit la persoanele care îl huiduiau pe Kelemen Hunor

„Vă rog frumos să vă manifestați civilizat. Cine huiduie în această sală pe cineva care este cetățean român să iasă afară acum. Acum să iasă afară! Nu vă e rușine?”, a spus Mihai Gâdea.

Citește și : EXCLUSIV. George Simion, despre posibilitatea unei alianțe cu USR: ”Nu fac eu alianță cu partidul ăla de travestiți”

Conform exit-pollului de la alegerile parlamentare realizat de SOCIOPOL, partidul UDMR, condus de Kelemen Hunor, a reușit să atingă pragul de 5%, astfel că va putea intra în parlament. Liderul maghiarilor din România a declarat că, potrivit estimărilor partidului, procentul ar fi de aproximativ 5,5%.

Citește și : Cine este Anamaria Gavrilă, fondatoarea POT, surpriza care a intrat în Parlament. Fosta deputată AUR l-a susținut pe independentul Călin Georgescu

Trebuie să mulţumim maghiarilor şi românilor care au pus ştampila pe UDMR şi au fost de acord că vocea raţiunii contează. Fără vocea raţiunii, nu se poate construi nimic. Sunt mândru pentru acest rezultat. După calculele noastre vorbim de 5,5% sau 5,6%, peste 540.000 de voturi. Nu vreau să comentez exit-poll urile fiindcă am mai văzut, trebuie să aşteptăm numărarea voturilor”, a spus președintele UDMR.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Cristi Chivu, numit cetățean de onoare într-un județ reprezentativ pentru România. Decizia a fost aprobată
Capital.ro
Premiu pentru cuplurile de pensionari. Vârstnicii din România care pot încasa 500 de lei de la Primărie
Playtech.ro
Locurile din România unde poți cumpăra case foarte ieftine. Unele costă cât o mașină second-hand
Adevarul
Imagini revoltătoare de la nunta a doi adolescenți, plimbați pe stradă pe cabina unui TIR. „Am crezut ca sunt păpuși... Ce e asta, oameni buni?”
wowbiz.ro
Cum a reușit, de fapt, să supraviețuiască Alexandru două nopți în pădure. Tatăl micuțului dezvăluie detalii cutremurătoare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Șumudică, dezlănțuit! A numit jucătorul transferat de Rapid pentru că ”l-a dorit foarte mult” Dan Șucu: ”Eu nu l-am vrut!”
MediaFlux
Răsturnare privind situația politică din România după un sondaj CURS: Majoritatea românilor consideră necesare alegerile anticipate
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi