Mihai Sturzu: Victor Ponta a promovat tineri profesionişti şi a făcut locuri de muncă pentru tineri

Preşedintele TSD o critică pe Elena Udrea şi aduce argumente pentru promovarea tinerilor de către Victor Ponta. 
Filip Stan
14 sept. 2014, 13:12
Mihai Sturzu: Victor Ponta a promovat tineri profesionişti şi a făcut locuri de muncă pentru tineri

Declaraţiile făcute la liderii politici la şcoala de vară a PMP au stârnit numeroase reacţii. „A spune despre cel mai tânăr premier european în momentul desemnării că a compromis ideea de tineri în politică este cel puțin o aberație, în condițiile în care Victor Ponta este cel care a readus economia României pe un trend ascendent, în fruntea unui Guvern format din tineri profesioniști, pe care tot el i-a susținut pentru ocuparea funcțiilor de conducere în cadrul Executivului.

Victor Ponta a promovat tineri profesioniști și a făcut locuri de muncă pentru tineri. Elena Udrea este chiar ea însăși un reper de model greșit de promovare a tinerilor.
Atacurile Elenei Udrea pot fi demontate foarte ușor, prin simpla trecere în revistă a inițiativelor Guvernului de susținere a tinerilor, pentru că, spre deosebire de liderii Opoziției – care doar au distrus când au fost la guvernare, iar acum nu știu decât să critice – pentru Victor Ponta vorbesc faptele.
Ca Președinte al Organizației de Tineret a PSD, dar și ca tânăr politician, sunt la curent cu toate măsurile și programele derulate de către Guvernul Ponta pentru a veni în ajutorul tinerilor. Îi amintesc doamnei Udrea de faptul că premierul Ponta a mărit salariile tinerilor medici și profesori, că a facilitat scutirea impozitului pe venit pentru tinerii absolvenți ai
facultăților de IT atunci când se angajează într-un departament de informatică, a extins programul pentru stimularea înființării și dezvoltării microintreprinderilor de către tineri, a susținut, prin ajutoare financiare, tinerii care vor să își deschidă o afacere în mediul rural. În plus, s-au acordat cursuri de formare profesională, prime de instalare pentru tineri și s-a oferit consiliere și orientare profesională.
La 31 iulie 2014, numărul de tineri ajutați să-și găsească un loc de muncă datorită măsurilor ANOFM se ridica la cca. 45.000. Fac un apel la doamna Udrea să înceteze atacurile mincinoase pe tema locurilor de muncă pentru tineri! Măsurile și cifrele vorbesc de la sine, iar doamna Udrea nu reușește decât să arate că este total pe lângă subiect”, a precizat Mihai Sturzu într-un comunicat d epresă

DailyBusiness
Răsturnare de situaţie, ce se întâmplă cu turul II al alegerilor. ULTIMA ORĂ
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Cum arată casa lui George Simion, din Vrancea? Motivul pentru care locuiește într-un apartament închiriat
Fanatik.ro
Mașina care va concura cu Dacia. Are același preț, dar este similară cu un celebru model Tesla
Capital.ro
Se amână turul al doilea al alegerilor prezidențiale? Anunț oficial de la AEP
Playtech.ro
Cea mai ieftină staţiune de pe litoral. Plăteşti la jumătate de preţ faţă de Mamaia sau Olimp
DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Adevarul
PSD e împărțit în două tabere. Cine vrea guvernare cu Simion şi cine e de partea lui Nicușor Dan SURSE
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Cum scapi de furnicile din casă. Invazia, simplu de oprit
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Cum prevenim mușcăturile de căpușe. Numărul persoanelor ajunse la spital a crescut față de anii anteriori
Cancan.ro
Gabriela Firea, decizie de ultimă oră! Ce va face dacă Nicușor Dan câștigă alegerile prezidențiale de pe 18 mai
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Ce funcţie va avea Călin Georgescu. Decizia luată de George Simion: Până la finalul verii...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tinerei care s-ar fi speriat de urs și a căzut în lacul Frumoasa. "A târât-o până la stâncă și a aruncat-o în lac"
Simion susține că va concedia 500.000 de bugetari, dacă ajunge președinte
MediaFlux
Primul sondaj pentru Turul 2. Nicușor Dan recurerează spectaculos
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică