Mihai Trăistariu a dat lovitura! Cum i-au mers afacerile şi spectacolele de pe litoral în vară: „Nu mai pot să fac faţă”

Mihai Trăistariu, 47 de ani, deţine şase garsoniere la Năvodari, plus un apartament de lux în Mamaia, pe care le închiriază turiştilor. Pe lângă faptul că acestea au fost ocupate până la mijlocul lunii septembrie, artistul se poate lăuda şi cu faptul că a avut spectacole pe litoral aproape tot sezonul estival.
Filip Stan
30 sept. 2024, 09:25
Mihai Trăistariu a dat lovitura! Cum i-au mers afacerile şi spectacolele de pe litoral în vară:
Mihai Trăistariu a dat lovitura! Cum i-au mers afacerile şi spectacolele pe litoral în vară: "Nu mai pot să fac faţă"

Mihai Trăistariu a avut parte de o vară excepţie! „Vara a fost arhiplină. Am avut turiști până la 15 septembrie în apartamentele mele de la Mamaia. Undeva pe 15 septembrie, atunci se termină la noi vara, la cei cu turismul. Pe partea de concerte, am avut concerte în fiecare seară pe litoral, prin stațiuni. Eu am în fiecare vară concerte în resorturile de pe litoral, la teatrele de vară, la restaurante. A fost o vară plină, zi de zi am avut și turiști și concerte. La mine vara este cea mai fructuoasă, să zic așa. Cea mai plină și de bani, dar și obositoare”, a spus Mihai Trăistariu pentru wowbiz.ro.

Citeşte şi: Mihai Trăistariu vrea să dea o nouă lovitură pe litoral, după succesul financiar cu apartamentele din Mamaia. „Interesul e să vină oamenii”

Artistul a dezvăluit şi cum reuşeşte să facă faţă celor două activităţi. „Am ajuns să dorm la prânz. Eu nu suport să-mi dorm viața. Așa le zic și prietenilor. Nu îmi place să dorm la prânz pentru că îmi dorm viața. De trei ani încoace nu mai pot și la prânz mă culc 2-3 ore ca să mă recuperez, pentru că nu mai pot să fac față. Sunt foarte stresat pentru că dimineața vin turiștii, stau cu ei până pe la 13.00 – 14.00, taie facturi, du casa de marcat și atunci mai ciupesc două ore de somn pe la prânz, ca să mai fac față”, a mărturisit Mihai Trăistariu.

Citeşte şi: Mihai Trăistariu câștigă o avere din afacerea de pe litoral. Ar putea să trăiască foarte bine și dacă s-ar lăsa de cântat: „Trebuie să refuz zilnic două-trei familii”

Cântărețul nu s-a ferit să spună pentru Libertatea cât cere pentru o noapte de cazare pentru garsonierele sale din Năvodari: „Tarifele pentru 2024, pe apartament, sunt următoarele: luna aprilie = 200 RON / noapte, luna mai = 200 RON / noapte, luna iunie = 250 RON / noapte, luna iulie = 350 RON / noapte, luna august = 350 RON / noapte, iar luna septembrie = 250 RON / noapte”.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Cum a ratat Nicușor Bancu transferul la Feyenoord și PAOK: “Am refuzat 2 milioane euro pentru binele Universității Craiova”
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii care stau la bloc. Asociația de proprietari te poate penaliza: Efectul se răsfrânge asupra tuturor
Playtech.ro
Cum protejezi trandafirii de afide înainte ca insectele să distrugă bobocii și frunzele
Adevarul
Restaurantul lui Pescobar din Londra, închis din cauza restanțelor la chirie
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Anamaria Prodan șterge pe jos cu Giovanni Becali: ”Nu mai are jucători nici cât negru sub unghie, dar vorbește de fiecare! Louis Munteanu era al meu, nimeni nu visa vreodată”
MediaFlux
Anunțul Casei de Pensii pentru milioane de români! Cum se face cont online CNPP pentru asigurații sistemului public de pensii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi