Mihai Trăistariu și-a găsit un nou domeniu în care să investească. Artistul s-a reprofilat: „E dificil, sunt mulți bani de investit”

Mihai Trăistariu e foarte implicat în domeniul afacerilor și pune multă pasiune în ceea ce face. Artistul are mai multe afaceri pe litoral care îi aduc sume frumoase de bani în buzunar.
Filip Stan
08 oct. 2024, 22:39
Mihai Trăistariu și-a găsit un nou domeniu în care să investească. Artistul s-a reprofilat:

Mihai Trăistariu are, pe lângă apartamentul și garsonierele sale închiriate, niște adăposturi pentru câini și e hotărât să investească mai mult în acest proiect al său.

„Mă ocup de animale acum, le iubesc dintotdeauna. Am 5 adăposturi, avem niște voluntari, sunt 108 care se ocupă de îngrijirea lor și eu îi ajut cu bani permanent. De exemplu, mâine merg la câini. E dificil, pentru că sunt 400 de câini, se și bat. Ei chiar dacă sunt împărțiți în țarcuri, se mai bat, se mai hârjonesc. Noi îi culegem de pe stradă. Îi mai găsim loviți de mașină și trebuie să îi operez. În fiecare săptămână avem cazuri grave. Avem medici veterinari cu care colaborăm și îi ducem acolo. E complicat. Sunt mulți bani de investit. Mai sunt oameni care mai donează saci cu mâncare, dar trebuie luați baloți de paie, iarna vine frigul, cuștile trebuie mereu amenajate. E cineva care vine în fiecare dimineață prin rotație, sunt vreo 10 oameni care strâng mizeria. E o muncă titanică. Eu vine pe acolo mai mult în sprijin financiar, dar trec o dată pe săptămână să văd ce probleme mai sunt de rezolvat.”, a precizat Mihai Trăistariu, pentru WOWbiz.

Citește și Cât l-a costat pe Culiță Sterp o noapte de cazare în Dolomiți. Unii plătesc o vacanță întreagă cu această sumă

Mihai Trăistariu are șase garsoniere în Năvodari și un apartament în Mamaia

Mihai Trăistariu, 47 de ani, deţine şase garsoniere la Năvodari, plus un apartament de lux în Mamaia, pe care le închiriază turiştilor. „Tarifele pentru 2024, pe apartament, sunt următoarele: luna aprilie = 200 RON / noapte, luna mai = 200 RON / noapte, luna iunie = 250 RON / noapte, luna iulie = 350 RON / noapte, luna august = 350 RON / noapte, iar luna septembrie = 250 RON / noapte”.

Având în vedere succesul pe care l-a avut în această vară, Mihai Trăistariu vrea să treacă la nivelul următor și să-și cumpere o plajă.

„Mă bate gândul și pe mine să îmi iau o plajă pentru anul viitor. M-am interesat, pentru că eu am dreptul, având apartamente în Mamaia Nord, am dreptul la plajă. Am prioritate ca să zic așa. Vreau să închiriez o porțiune de plajă, să fac un beach bar și cu șezlonguri, dar eu vreau să merg, așa cum am făcut și în cazul apartamentelor, cu prețuri normale, firești, să nu fugă omul. Interesul este să vină oamenii, să le placă și să ne recomande, deci anul viitor eu sper să am și o plajă”, a mărturisit Mihai Trăistariu, în exclusivitate pentru WOWbiz.ro.

Citește și Ileana Sterp s-a apucat de renovarea unei case. În ce stadiu se află locuința: „Se lucrează intens după o pauză de două luni”

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Iubita lui Mario Fresh și-a etalat silueta de invidiat! Cât de bine arată Miruna în costum de baie
Fanatik.ro
”Megaloman și însetat de avere”. Cum era descris Donald Trump de ziarele românești în perioada comunistă: primul articol datează din 1975
Capital.ro
Eliberarea cărții electronice de identitate. România a impus un termen: 30 iunie 2026. Cine va plăti suprataxă la buletin
Playtech.ro
De ce este cola neagră: ingredientul care o face să aibă această culoare
Adevarul
Unul dintre fiii lui Ramzan Kadîrov este, la vârstă de 9 ani, proprietarul unei vile în valoare de 10 milioane de dolari
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Teo Trandafir a dormit în același pat cu Julio Iglesias! Prezentatoarea a dezvăluit totul în platoul „Follow us”. Cum a reacționat Ilinca Vandici
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1, convins că deja a fost decisă campioana: ”Acolo merge trofeul! Praful și pulberea se aleg”
MediaFlux
Ministrul Muncii anunță bani în plus la pensie. Cum se vor da banii românilor în 2026
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend