Mihai Voicu, reales preşedinte al PNL Sector 1 după ce a demisionat ca urmare a eşecului de la alegerile locale

Vicepreședintele PNL, Mihai Voicu, a fost desemnat joi să conducă organizația liberală din Sector 1 după ce acesta demisionase ca urmare a rezultatelor obţinute de partid la alegerile locale din iunie 2016. 
Cristina Macuc
18 aug. 2016, 17:14
Mihai Voicu, reales preşedinte al PNL Sector 1 după ce a demisionat ca urmare a eşecului de la alegerile locale

Mihai Voicu a fost singurul candidat la Adunarea generală de alegeri a Organizației PNL Sector 1. El a fost ales președinte cu 320 de voturi „pentru” și trei „împotrivă”.

Deputatul PNL Mihai Voicu a fost singurul candidat înscris în competiţia internă pentru preşedinţia PNL Sector 1.

Mihai Voicu a demisionat de la conducerea filialei după alegerile locale, ca urmare a eşecului electoral.

Președintele PNL București, Cristian Bușoi, le-a solicitat liberalilor să nu se mai atace în public, arătând că de la momentul în care a preluat conducerea filialei, majoritatea întâlnirilor au fost legate de gestionarea conflictelor și tensiunilor din filialele din Capitală.

„În timp ce noi ne hârjonim și ne atacăm unul pe altul, PSD-ului îi merge bine. (…) Să nu atacăm în public colegii din PNL. Dacă avem ceva de spus, trebuie să o spunem în interiorul PNL. În exterior haideți să atacăm PSD, că avem ce ataca”, a spus Bușoi.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Au ratat prima de la FCSB? Mureșan: „De ce Farul e atât de supărată că a pierdut? Probabil sunt și alte motive”. Exclusiv
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. Doliu în teatru, film și televiziune. A avut o carieră de peste șase decenii
Playtech.ro
Când ai voie să depășești pe linie continuă fără sancțiune: Amenzi, suspendare permis și excepții
Adevarul
Riscă Iran să fie noul Vietnam al Americii? Expert în Orientul Mijlociu: „Au multe capacități necunoscute și rachete puternice”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Discursul lui Valentin Ceaușescu a schimbat pentru totdeauna fotbalul românesc: ”Stăteam și ne bufnea râsul. Cum să spui asta?”
MediaFlux
Românii care strâng gunoiul în curte riscă amenzi de până la 45.000 lei. Ce noi măsuri se impun
stirilekanald.ro
28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj