Ministrul Familiei, Natalia Intotero, vizitată de Marcel Ciolacu în spital: „Veştile sunt bune”

Ministrul Familiei, Natalia Intotero, aflată în spital după ce marţi a fost victima unui accident rutier, a fost vizitată la spital de către premierul Marcel Ciolacu.
Mircea Filipescu
28 aug. 2024, 10:34
Ministrul Familiei, Natalia Intotero, vizitată de Marcel Ciolacu în spital:

”Am vizitat-o astăzi pe Natalia Intotero şi veştile sunt bune. Are un tonus bun şi se va recupera rapid!”, a anunţat miercuri, pe Facebook, premierul Ciolacu, postând şi imagini din timpul vizitei.

Ministrul Familiei, Natalia Intotero, a fost implicată marţi, într-un accident rutier produs pe drumul naţional 7, în judeţul Vâlcea. Autovehiculul în care se afla s-a răsturnat după ce a fost izbit violent de un alt autoturism.

Ea a fost dusă iniţial la Spitalul Judeţean de Urgenţă Râmnicu Vâlcea, pentru investigaţii medicale. Intotero a anunţat, marţi seară, că este bine şi le-a mulţumit celor care au ajutat la locul accidentului şi personalului de la Serviciul de Ambulanţă şi de la Spitalul Judeţean Vâlcea.

„Dumnezeu este adăpostul şi sprijinul nostru, un ajutor care nu lipseşte niciodată în nevoi. Psalmul 46:1 Prin mila şi bunătatea lui Dumnezeu sunt bine. Mulţumesc din suflet familiei, prietenilor şi colegilor pentru rugăciunile şi gândurile voastre! De asemenea, mulţumesc celor care au intervenit la locul accidentului, întregului personal de la Serviciul Ambulanţă şi de la Spitalul Judeţean Vâlcea!”, a transmis ministra Familiei.

Citeşte şi: Marcel Ciolacu anunţă tăierea sporurilor în sistemul bugetar: „Chiar dacă suntem în campanie şi mi-am anunţat candidatura, în sistemul public trebuie să fie indicatori de performanţă”

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Alex Băluță a semnat! Salariul uriaș pe care îl va avea la Poli Timișoara
Capital.ro
Bulgaria, la un pas de blocaj în UE: numele patriarhului Kirill aprinde o dispută neașteptată
Playtech.ro
Problema de matematică de clasa a III-a pe care puțini internauți o rezolvă. „Câți bani îi mai rămân Mariei după toate cumpărăturile?”
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiețel de trei ani, înecat în piscina familiei. Deși purta vestă, nu a mai putut fi salvat: „L-am pierdut mult prea devreme”
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?