MINUNE în China. Un bebeluş declarat mort şi-a revenit chiar înainte de incinerare

Un nou-născut din China, care a fost declarat mort de către medici, s-a salvat de la incinerare izbucnind în plâns în crematoriul unei firme de pompe funebre, conform presei chineze.
Alina Costache
21 nov. 2013, 06:43
MINUNE în China. Un bebeluş declarat mort şi-a revenit chiar înainte de incinerare

Părinţii copilului, care este mai mic de o lună şi grav bolnav, au acceptat să i se oprească tratamentul ce-i era acordat în spitalul pediatric din provincia Anhui (estul Chinei), conform agenţiei Xinhua, preluată de Agerpres. În consecinţă a fost eliberat un act de deces, iar micuţul de sex masculin a fost trimis unei firme de pompe funebre pentru a fi incinerat. Din fericire, angajaţii acestei firme au fost alertaţi la timp de plânsetele copilului.

Agenţia chineză de presă nu a precizat cât timp a trecut până când s-a descoperit că micuţul nu este mort şi nici când trebuia să aibă loc incinerarea. Micuţul a fost imediat trimis înapoi la spital şi primeşte în prezent îngrijiri medicale.

Micuţul s-a născut cu o malformaţie congenitală a sistemului respirator, conform Xinhua.

În urma acestui incident a fost deschisă o anchetă, fiind vizaţi un medic şi o asistentă, conform unor surse din cadrul spitalului pediatric din Anhui.

Citeşte şi MIRACOL în COLUMBIA: Un bebeluş declarat MORT după naştere a ÎNVIAT în morga spitalului VIDEO

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Gigi Becali a făcut planul pentru 2026: „Trei cupe de câștigat”. Exclusiv
Capital.ro
Impozit fix anual pentru mașini. Se introduce de la 1 ianuarie 2026. Cine sunt cei care plătesc obligatoriu
Playtech.ro
Concediul medical, plătit mai puţin din 2026. Cât va scădea indemnizaţia
Adevarul
Adevăratul An Nou românesc: sacrificii, pluguri, zei. Revelionul băgat de comuniști în casele românilor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
'Ion Țiriac, un nume mai puțin cunoscut'. Ce au descoperit nord-irlandezii despre miliardarul român
MediaFlux
Noi creșteri de prețuri în 2026! Se majorează, de la 1 ianuarie, accizele la bere, vin, alcool şi combustibili
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend