Mircea Boştină este noul director general al Romatsa

Consiliul de Administraţie al Regiei Autonome Administraţia Română a Serviciilor de Trafic Aerian (ROMATSA) l-a numit în funcţia de director general pe Mircea Boştină, care îşi va prelua atribuţiile începând cu data de 1 iunie.
Iulian Tudor
30 mai 2018, 10:52
Mircea Boştină este noul director general al Romatsa

Acesta îl înlocuieşte în funcţie pe Fănică Cârnu, care a ocupat postul de director general al regiei din 5 martie până în prezent.

Mircea Boştină a absolvit Şcoala Militară de Ofiţeri de Aviaţie din localitatea Boboc, judeţul Buzau, a activat ca pilot comandant pe diferite aeronave comerciale din ţară şi din străinătate şi a fost certificat ca pilot instructor examinator.

Începând cu anul 2009 a ocupat funcţia de director general la o societate comercială, care a avut ca obiect de activitate furnizarea de servicii în domeniul activităţilor anexe transportului aerian.

Obiectivul prioritar al Romatsa este furnizarea de servicii de trafic aerian pentru aeronavele ce executa zboruri GAT (trafic aerian general) în condiţii IFR (reguli de zbor după instrumente) în spaţiul aerian al României.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Nimeni nu știe cine a fost prima soție a lui Giovanni Becali: „Machedoancă din Tunari! A cântat Gil Dobrică”
Capital.ro
Noi reguli pentru șoferii pensionari. Schimbare la reînnoirea permisului de conducere
Playtech.ro
Pensia anticipată 2026. Câţi bani pierzi dacă vrei să ieşi la pensie mai devreme cu trei, patru sau cinci ani
Adevarul
Fiului lui Ramzan Kadîrov i-a fost scoasă splina, e slăbit și riscă să-și piardă vedere. Gărzile sale, în stare gravă
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier grav în Bistrița Năsăud! Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost izbit de o mașină. Acesta a traversat neregulamentar strada
iamsport.ro
Radu Naum l-a auzit pe Gigi Becali și s-a enervat: ”Ce aveți în seara asta? Doamne ferește!”
MediaFlux
Cât de aproape suntem de recesiune. Ministrul Finanțelor dezvăluie scenariul cel mai negru
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat