Mircea Bravo a vorbit despre accidentul în care și-a făcut praf bolidul de lux. Mesajul pe care comediantul l-a transmis șoferilor din România

Mircea Bravo este unul dintre cei mai cunoscuți vloggeri de comedie și actori din România. Recent, el a vorbit despre cum și-a distrus mașina de lux într-un accident.
Alina Costache
20 oct. 2024, 20:24
Mircea Bravo a vorbit despre accidentul în care și-a făcut praf bolidul de lux. Mesajul pe care comediantul l-a transmis șoferilor din România

Mircea Bravo este unul dintre cei mai cunoscuți vloggeri de comedie și actori din România. Recent, el a vorbit despre cum și-a distrus mașina de lux într-un accident.

Citește și: Ce a pățit Mircea Bravo în timpul filmărilor din Bulgaria pentru lungmetrajul ”Moartea în Vacanță”: ”Pe mine m-a marcat”

Mircea Bravo: „Bărbăția înseamnă să te oprești, nu să mergi mai departe”

Mircea Bravo, unul dintre cei mai cunoscuți comedianți din țară, a vorbit, recent despre accidentul grav pe care l-a avut în urmă cu un an în apropierea localității Beiuș din județul Bihor. El a recunoscut că principala cauză a accidentului a fost oboseala extremă. Bravo a adormit la volan după 24 de ore în care nu a adormit.

„Accidentul a fost undeva în noiembrie anul trecut. Eram cu mașina mea, un Audi Q5, în județul Bihor și, asta la nivel de presupunere, cred că am adormit la volan. Adevărul este că cu o seară înainte m-am pus în pat, am tot stat, nu am dormit absolut deloc, nu dormisem de 24 de ore,” a spus actorul. Totodată, acesta a menționat „am avut câteva secunde de panică, nu știam ce se întâmplă și mă uitam în parbriz,”, iar mașina lui a suferit o daună totală, dar nu au existat victime, notează Știri de Cluj.

Din păcate, actorul a renunțat la asigurarea Casco cu doar o lună înainte de accident, menționând că s-a gândit că nu mai are nevoie de ea. Mircea a transmis și un mesaj important pentru șoferii care se confruntă cu oboseala la volan.

„În primul rând, iau mai în serios drumurile mai lungi. Deja, peste două ore îl consider un drum lung, la care cât de cât trebuie să fiu pregătit.” El a subliniat că, în momentul în care simte că își pierde atenția, „bărbăția nu înseamnă să te duci mai departe, bărbăția înseamnă să te oprești pe loc și apoi să evaluezi: bem o cafea, îmi dau niște palme, beau niște apă rece, facem schimbare de șofer.”, a mai adăugat Mircea Bravo.

Citește și: Vloggerul Mircea Bravo se implică în campania Ministerul Mediului despre colectarea separată a deşeurilor. A strâns mii de vizualizări în câteva minute

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Taifunul Dolphin lovește Japonia! Sute de mii de oameni, evacuați, iar peste 500 de zboruri au fost anulate
Fanatik.ro
Șeful din SuperLiga a anunțat în direct că el se dă la o parte dacă vine Neluțu Varga investitor. Exclusiv
Capital.ro
Guvernul a adoptat noi măsuri de siguranță pentru piața de energie electrică. Transelectrica poate limita consumul între orele 19:00 și 23:00 dacă apar deficite în sistem
Playtech.ro
Ai garaj, anexă sau terasă nedeclarată? Amenzile și taxele care îi sperie pe proprietari în 2026
Adevarul
„Mi-a aruncat numărul în prăpastie”. Pățania unui turist român în Thassos: a parcat într-o zonă unde era interzis, iar un localnic i-a smuls plăcuța de înmatriculare
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Dan Șucu își vinde fotbalistul în Bundesliga pentru 1.000.000 de euro
MediaFlux
Putin se pregătește sa atace o țară din NATO. Informații dezvăluite de serviciile secrete americane
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România