Moarte cumplită pentru o tânără. A rămas însărcinată în timp ce stătea la o mănăstire, ce a urmat este din filme horror

O poveste şocantă din Neamţ a ieşit la iveală. O tânără a murit după ce a suferit un chiuretaj barbar, iar când a ajuns la spital, medicii au diagnosticat-o greşit. Fata stătea la mănăstire, dar prietenii ei susţin că măicuţele i-au ascuns starea. Din Neamţ a fost trimisă la Iaşi, unde doctorii au spus că are o tumoră. Drama a continuat la Viena, medicii de aici nu au mai avut însă ce face pentru tânără.
Filip Stan
12 mai 2016, 08:32
Moarte cumplită pentru o tânără. A rămas însărcinată în timp ce stătea la o mănăstire, ce a urmat este din filme horror

Iasmina era o tânără de doar 27 de ani care a ajuns la o mănăstire la îndemnul bătrânelor din sat şi la presiunile tatălui său, poliţist de meserie. Acolo, a fost pusă la muncă grea. Avea grijă de vitele mănăstirii, făcea curăţenie şi avea obligaţia să „asculte” ce spuneau maicile mai vechi şi mai ales maica stareţă Olimpiada.

Într-o zi, fata s-a îndrăgostit şi la scurt timp a rămas şi însărcinată. Îngrozită de reacţiile oamenilor, Iasmina a ascuns cât a putut, apoi i-a spus unei prietene, tot din mănăstire în care avea încredere. Prietena a dus-o la alta şi au încercat să-i provoace un avort. Au încercat până au ucis fătul, în condiţii mai mult decât mizere. Potrivit dragosvasilescu.wordpress.com, după câteva zile, cu fătul mort în pântecele ei, fata a clacat. A fost dusă la spitalul din Târgu Neamţ, în cel mai mare secret. De acolo, au trimis-o la Iaşi, unde medicii de la Institutul Oncologic din Iaşi au hotărât după ce i-au făcut analize, ecografii şi alte investigaţii că are cancer şi o mare tumoră în uter.

Tumora din uter avea mâini şi picioare, fata era în a opta săptămână de sarcină, dar fiind trimisă de maica stareţă de la Agapia cum să spui așa ceva? Într-un final, când au văzut că nu mai au ce-i face, au trimis-o la Viena. Medicii din clinica vieneză au încercat să o salveze, dar septicemia fetei ajunsese în faza terminală și corpul ei n-a mai rezistat.

Iasmina a murit marţi noapte la 27 de ani.

Citeşte şi: Părinţii balerinei moarte în Marea Britanie acuză medicii de malpraxis: Fiica mea îşi tragea piciorul după ea

DailyBusiness
PSD declanșează criza guvernamentală. Miniștrii își dau demisia în bloc, iar Guvernul Ilie Bolojan, sub presiunea unei moțiuni de cenzură
Spynews
Betty Salam s-a întors la băiatul ei! Cum a apărut artista alături de Matthias
Fanatik.ro
Ce sport a practicat Donald Trump când era tânăr. Puțini oameni știu că două echipe uriașe au vrut să-l recruteze
Capital.ro
Reguli stricte pentru românii care scot numerar de la bancomat. Băncile impun limite. Tranzacțiile se raportează automat
Playtech.ro
Subvenții noi în agricultură: Românii care cultivă usturoi şi cartofi primesc bani de la stat. Care este ajutorul financiar oferit fermierilor
Adevarul
Un animal ciudat a ieșit dintr-o pădure din vestul Ucrainei, aproape de granița cu România. Reacțiile apărute pe internet
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o tânără de 28 de ani lovește cu mașina două femei aflate pe trecerea de pietoni, în Neamț
iamsport.ro
Dan Diaconescu, ofertă pentru Radu Banciu: ”Vă dau dublu cât câștigați! Mi s-a părut întotdeauna că sunteți o voce specială, aparte”
MediaFlux
Secretul mașinii care-l însoțește pe Putin. Președintele Rusiei se teme de un asasinat VIDEO
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara