Moarte fulgerătoare în lumea showbizului. O prezentatoare TV şi cunoscută actriţă a murit la numai 45 de ani

O fostă ”Miss Universe” a murit de cancer la doar 45 de ani. A fost actriță, cântăreață și prezentatoare TV.
Alina Costache
09 sept. 2018, 09:12
Moarte fulgerătoare în lumea showbizului. O prezentatoare TV şi cunoscută actriţă a murit la numai 45 de ani

Chelsi Mariam Pearl Smith, fostă Miss Universe în 1995, a murit ieri de cancer. Pe 23 august, ea împlinise 45 de ani, dar se lupta cu teribila maladie de doi ani.

În 1995, frumusețea ei a fost răsplătită cu premiile „Miss USA’ și „Miss Universe’. Viața ei a fost marcată de multe încercări teribile.

Chelsi Mariam Pearl Smith a trăit departe de părinții ei care au divorțat când ea avea doi ani. Mama, alcoolică, a lăsat-o în grija bunicilor, care au înfiat-o și au crescut-o.

După ce a câștigat mai multe concursuri de frumusețe, ea și-a încercat norocul și-n actorie, dar și-n muzică. Mai mult noroc a avut în a doua activitate, primul ei single, „Dom Da Da” fiind inclus pe coloana sonoră a comediei „The Sweetest Thing”, în care a jucat și Cameroon Diaz.

Ea s-a măritat cu antrenorul de fitness Kelly Blair, dar mariajul lor n-a durat mult. În 2006, a făcut parte din juriul concursului „Miss USA”. Ea a lucrat și ca prezentatoare TV, s-a implicat și-n diverse campanii.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Jucătorul pierdut gratis de UTA și-a găsit echipă în SuperLiga. Cu cine semnează puștiul cu o poveste de film. Exclusiv
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
România se împrumută tot mai mult. Cum te afectează creșterea datoriei externe la rate, taxe și prețuri
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți