Momente cumplite pentru Culiță Sterp. Artistul a făcut accident, și-a distrus bolidul de lux: „Mulțumim politicienilor din România!” FOTO

Culiță Sterp a făcut accident pe autostrada Cluj-Alba Iulia. În urma impactului cu o căprioară, artistul nu a suferit răni, dar mașina sa a fost grav avariată.
Irina Dumitrescu
10 mai 2025, 20:17
Momente cumplite pentru Culiță Sterp. Artistul a făcut accident, și-a distrus bolidul de lux: „Mulțumim politicienilor din România!”  FOTO

Evenimentul a avut loc în dimineața zilei de 9 mai 2025, iar cântărețul Culiță Sterp a așteptat mai bine de două ore pentru ca platforma de tractare să ajungă. Din cauză că radiatorul este distrus, bolidul de lux nu a mai putut porni, iar temperaturile scăzute au făcut situația și mai dificilă.

Culiță Sterp a publicat un videoclip pe rețelele sociale în care a menționat că, din fericire, nu a fost rănit și că se află în afara oricărui pericol. Totuși, artistul a subliniat că accidentul a fost cauzat de lipsa unor măsuri de protecție pe autostrăzi, cum ar fi gardurile care să prevină pătrunderea animalelor pe drum. Artistul și-a exprimat nemulțumirea față de autoritățile române și a lansat un mesaj pentru politicienii care se află în campanie electorală.

Vezi și Culiţă Sterp, prins în mijlocul unui scandal fiscal. „Dacă adun banii daţi la ANAF, vă iau două case!”

„Autostrăzile din România, fără garduri pentru animale. Cele mai faine autostrăzi. Mulțumim politicienilor din România! Ăștia care candidați acum, puneți garduri la autostrăzi, ca nu avem garduri. Trec vaci, cai, oi pe autostradă și ia uite. Măcar de prindeam căprioara aia s-o frigem! S-a dus… asta este. Alt rău să nu fie, mergem înainte”, a spus Culiță Sterp, într-un clip postat pe TikTok”, a transmis Culiță Sterp într-un clip pe TikTok.

Accidentul s-a petrecut pe autostrada care leagă Clujul de Alba Iulia, iar mașina cântărețului a fost serios avariată, însă din fericire, nu a fost rănit. Din cauza condițiilor meteo nefavorabile și a temperaturilor scăzute, artistul a fost nevoit să aștepte mai mult timp o platformă care să-i ridice bolidul de lux.

Culiță Sterp nu este la prima experiență neplăcută de acest gen. În vara anului 2022, el a fost implicat într-un accident grav, după ce a ignorat semaforul roșu și a lovit un alt autoturism. După eveniment, cântărețul a părăsit locul faptei și s-a descoperit ulterior că se afla sub influența substanțelor interzise. Ulterior, Culiță Sterp a fost condamnat la doi ani și șase luni de închisoare cu suspendare.

Citește și Culiță Sterp, adevărul despre restaurantul lui Pescobar din Londra: „Să vedem ce gust are mâncarea. Noi plătim, că nu mâncăm pe gratis”

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Daniel Pancu, acord de principiu cu Dan Șucu pentru a o prelua pe Rapid. Când ar urma să fie prezentat antrenorul, care renunță la o sumă mare de bani. Update exclusiv
Capital.ro
Doliu în lumea filmului. Un actor din serialul Virgin River a fost găsit fără suflare: Ne va lipsi tuturor
Playtech.ro
Cum protejezi trandafirii de afide înainte ca insectele să distrugă bobocii și frunzele
Adevarul
Restaurantul lui Pescobar din Londra, închis din cauza restanțelor la chirie
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Anamaria Prodan șterge pe jos cu Giovanni Becali: ”Nu mai are jucători nici cât negru sub unghie, dar vorbește de fiecare! Louis Munteanu era al meu, nimeni nu visa vreodată”
MediaFlux
Cum arată Andreea Marin fără strop de machiaj pe față și complet nearanjată: „La 51 de ani, mă simt mai femeie ca oricând”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi