Monica Davidescu, despre divorțul dintre Andreea Bălan și George Burcea: „Un rău mai mic evită unul mai mare”

Monica Davidescu a vorbit despre divorțul dintre Andreea Bălan și George Burcea. Actrița și soțul ei, Aurel Temișan, i-au cununat pe cei doi și au botezat-o pe Clara, mezina artistei.
Alina Costache
17 oct. 2024, 21:46
Monica Davidescu, despre divorțul dintre Andreea Bălan și George Burcea:
Monica Davidescu, despre divorțul dintre Andreea Bălan și George Burcea

Monica Davidescu a aflat despre problemele finilor în preajma Crăciunului, iar în luna ianuarie, Andreea Bălan și George Burcea nu se mai înțelegeau deloc. Actrița a mărturisit că, pe de-o parte, ea și soțul ei au încercat să îi ajute să se împace, dar pe de altă parte, a susținut-o pe artistă, indiferent de decizia luată.

Citește și: Aurelian Temișan și Monica Davidescu nu mai țin deloc legătura cu George Burcea. De ce nu mai vorbesc cu finul lor, după separarea de Andreea Bălan: „Mi-e suficient”

Monica Davidescu l-a cunoscut foarte puțin pe George Burcea

Cred că undeva imediat după Crăciun au venit la noi și am stat într-o după-amiază. Nu știu dacă Crăciunul sau una din zilele dinainte de Crăciun sau după Crăciun a fost când ne-am întâlnit. Părea totul ok, după care în ianuarie deja m-a mai sunat Andreea că nu e ok. ‘Hai, să încercăm!’. Întotdeauna trebuie să încerci să repari, zic eu.

Pe de o parte, am intervenit. Pe de altă parte, i-am spus că e important să-și urmeze sufletul. Nu poți să stai împotriva sufletului tău cu cineva doar pentru că-ți zic nașii sau pentru că zic părinții sau prietenii sau apropiații. Așa a fost să fie. Poate, știi cum e, un rău mai mic evită unul mai mare”, a povestit Monica Davidescu, pentru Cancan.ro.

Actrița și Aurelian Temișan l-au cunoscut pe iubitul Andreei la aniversările fetițelor ei și se bucură că fosta jurată de la „Te cunosc de undeva!” și-a regăsit fericirea în brațele jucătorului de tenis.

Da, l-am cunoscut, bineînțeles că l-am cunoscut la ea acasă la petrecerile fetițelor și m-am bucurat foarte mult să văd doi oameni tineri care sunt fericiți, cărora le sclipesc ochii atunci când se uită unul în ochii celuilalt.

M-am bucurat să-l văd că se joacă cu fetițele și cu băiatul lui. M-am bucurat să-l văd pe băiatul lui cum socializează cu prietenii fetițelor. Deci cumva e bine. Dacă ei fac o familie e minunat”, a mai spus actrița.

DailyBusiness
România poate deveni furnizor regional de kerosen pentru Europa
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Alex Dobre, out din echipa Rapidului la Craiova!
Capital.ro
Florin Manole schimbă regulile jocului. Sunt anunțate controale în toată țara: Închidem robinetul băieţilor deştepţi. Vom schimba şi legislaţia
Playtech.ro
Cât costă 3 nopți la mare de 1 Mai 2026. Tarifele pentru Mamaia, Neptun, Venus și Vama Veche
Adevarul
„Operațiunea Amurg”: Se pregătește o lovitură de stat împotriva lui Putin?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Cine este și cum arată fosta soție a noului premier al Ungariei. Péter Magyar a fost căsătorit cu o femeie superbă!
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj