Monica Niculescu a abandonat în primul tur la Linz. Mâine, la Tianjin, Begu joacă cu Şarapova

Monica Niculescu, locul 61 WTA şi a opta favorită, a abandonat, luni, în meciul din primul tur al turneului de categorie International de la Linz, cu premii totale de 226.750 de dolari.

09 oct. 2017, 20:20

Monica Niculescu a câştigat cu 6-1 primult set cu spaniola Lara Arruabarrena, locul 80 WTA, iar pe al doilea l-a pierdut cu 6-1. În setul trei, la scorul de 2-0 pentru spaniolă, Niculescu a renunţat din cauza unor probleme medicale. Românca a abandonat după o oră şi 31 de minute.

Tot în primul tur la Linz, marţi, de la ora 13, Sorana Cîrstea va evolua împotriva lui Alison van Uytvanck, din Belgia.

Se joacă tenis săptămâna aceast şi în China, la Tianjin. Din cauza retragerii lui Caroline Garcia, jucătoarea noastră, Irina Begu, nu a mai evoluat în luni dimineaţă în primul tur, împotriva belarusei Arina Sabalenka, şi urmează să dea piept cu Maria Şarapova, într-un meci programat în jurul orei 08.00.