Monica Niculescu şi Irina Begu, în turul III la Miami

Monica Niculescu s-a calificat, vineri, în turul III al truenului de la Miami, după ce a trecut în trei seturi de Shuai Peng

25 mart. 2016, 20:13

Monica Niculescu s-a impus cu emotii, scor 6-1, 3-6, 6-0. Desi a luat primul set in doar 36 de minute, romanca s-a prabusit in setul secund pe fondul relaxarii. Chinezoaica a dus meciul in decisiv, insa valoarea Monicai Niculescu si-a spus cuvantul.

CITEŞTE ŞI Mergea şi Bopanna, ELIMINAŢI în primul tur la MIAMI

In turul trei, Monica Niculescu se va duela cu CoCo Vandeweghe, ocupanta locului 38 WTA.

Sambata, de la ora 17:00, Simona Halep o intalneste pe Julia Goerges in turul III.

Tot vineri, Irina Begu a reusit una dintre cele mai spectaculoase reveniri din istoria tenisului si s-a calificat in turul trei de la Miami. Sportiva noastra a fost condusa cu 5-0 in setul decisiv al meciului cu Sabine Lisicki, dar a revenit incredibil si a obtinut calificarea. Irina Begu  a castigat in cele din urma meciul cu 6-4, 1-6, 7-6 (2) si merge mai departe in competitie. In turul trei, Irina o va intalni pe invingatoarea dintre Belinda Bencic si Karolina Pliskova.