Motivul ireal pentru care două tinere au fost date afară din avion: „Pasagerii au intervenit să ne apere”

Două tinere au fost date afară fin avion din cauza hainelor pe care le purtau. Cele două prietene au fost nevoite să coboare în urma insitențelor unui însoțitor de zbor.
Filip Stan
10 oct. 2024, 21:26
Motivul ireal pentru care două tinere au fost date afară din avion: „Pasagerii au intervenit să ne apere”
Două tinere au fost date afară din avion din cauza hainelor pe care le purtau

Teresa Araujo, blogger de călătorii, în vârstă de 34 de ani, a filmat momentul în care ea și prietena ei au fost rugate de un însoțitor de bord să coboare din avion. Aeronava urma să plece din Los Angeles către New Orleans. Cele două tinere stăteau pe locurile lor în momentul în care un steward s-a apropiat și le-a spus că trebuie să se îmbrace.

Ele au refuzat să se acopere pentru că în aeronavă era foarte cald, așa că însoțitorul de bord a insistat: „Puneți-vă haina, nu vă voi spune și a doua oară”. Când Teresa a cerut să vadă o copie a codului vestimentar al companiei aeriene i s-a spus că „veți vedea ce se va întâmpla”.

@catcusqueen2 Please blow this up! @Spirit Airlines ♬ original sound – Tara

Citește și: Care este cea mai mare calitate a lui Cabral. Soția lui a dezvăluit-o după 13 ani de căsătorie: „O să se oftice femeile”

Deși avionul se afla deja pe pistă, o supraveghetoare a intervenit și le-a spus tinerelor că trebuie să coboare din aeronavă pentru că însoțitorul de zbor a insistat asupra acestui lucru. Avionul s-a întors la poartă pentru a le lăsa pe Teresa și prietena ei, Tara. Cele două prietene au înțeles că ar putea pleca cu un alt zbor, dar au spus că acest lucru nu s-a mai întâmplat.

Într-o postare pe rețelele sociale, Teresa a dezvăluit: „Eu și prietena mea am trecut printr-o experiență groaznică vineri cu zborul 387 de la Lax șa New Orleans cu @spiritairlines”.

„Am fost hărțuite de un însoțitor de bord care ne-a spus să ne ‘acoperim’ pentru că purtăm crop tops”, a continuat Teresa.

Ea a adăugat: „Alți pasageri s-au alăturat și au încercat să ne apere, dar în cele din urmă, un supraveghetor a vorbit cu noi și ne-a spus că ori părăsim zborul, ori va chema poliția”.

@catcusqueen2 @Spirit Airlines ♬ original sound – Tara

Citește și: Antonia a anunţat unde va avea loc nunta cu Alex Velea. „O zi în care să ne celebrăm iubirea”

Teresa a filmat momentul confruntării cu supraveghetorul, chiar dacă i s-a interzis să facă asta. Pe fundal se aud alți pasageri care intervin pentru a le ajuta pe cele două tinere, dar fără succes.

Ulterior, într-un alt clip, Teresa a distribuit o fotografrii cu ținutele lor și a acuzat Spirit Airline că le-a mințit în legătură cu un zbor înlocuitor.

„S-a dovedit a fi o minciună, iar mai târziu, la aeroport, ne-au explicat că atunci când cineva este dat jos dintr-un avion, nu există nicio rambursare sau repartizare la un alt zbor”, a spus Teresa.

„Poliția a spus că avem dreptate, că nu ar fi trebuit să părăsim avionul, că ar fi trebuit să așteptăm să sosească ei și că trebuie să dăm în judecată compania”, a fost concluzia tinerei.

@catcusqueen2 @Spirit Airlines ♬ original sound – Tara

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Casa de la Șușani a Adelei Popescu și a lui Radu Vâlcan pare desprinsă din povești! Nici nu zici că este în România | GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum l-a numit Zlatan Ibrahimovic pe Leo Messi după meciul Argentina – Egipt: ”Nimeni nu se poate apropia de el”
Capital.ro
Vești importante pentru fermieri. UE pregătește un sprijin de până la 1,5 miliarde de euro. Măsurile au fost aprobate în regim de urgență
Playtech.ro
O nouă săptămână dificilă pe piața energiei. România are prețuri mai mari decât Grecia și Bulgaria la curent electric
Adevarul
Ce au mâncat liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. De la mantı și biban de mare la baclava regală cu înghețată de Maraș
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion a dispărut fără urmă de pe radar, cu tot cu pasageri, în Marea Arabiei
iamsport.ro
S-a înțeles cu FCSB și Florin Prunea a rămas șocat: 'Cel mai bun transfer de până acum din SuperLiga'
MediaFlux
PAPARAZZI Cristina Guță, la cumpărături! Soția lui Nicolae Guță a ieșit din casă cu tot aurul pe ea pentru un mop FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?