Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță: „Se pregătește acasă, are profesoară, educatoare”

Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță. Mamă a șase copii, vedeta reușește să își mențină și o carieră profesională activă. Din 2015, este căsătorită cu Adi Sînă, iar împreună au patru copii: două fete, Ava și Leah, și doi băieți, Noah și Moise. Din relația anterioară cu Filip Poplingher, are doi copii, Filip și Sarah.
Alina Costache
23 mai 2024, 15:42
Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță:
Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță

Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță. Soția lu Adi Sînă a încercat să-și integreze fiica în colectivitate timp de jumătate de an, dar a decis să o retragă de la grădiniță. Acum, Leah are profesor acasă și participă la diverse activități educative.

Citește și: Ce dietă ține Anca Serea, de fapt. Ce mănâncă „mama eroină”, pentru a arăta impecabil după ce a născut 6 copii

Motivul pentru care Anca Serea și-a retras fiica de la grădiniță

Nu merge la grădiniță deocamdată, are 4 ani și ceva, a mers. Este o opțiune personală deocamdată, se pregătește acasă, are o profesoară, are o educatoare, are clubul de dans, deocamdată nu merge în comunitate. (…)

Consider că niciun copil nu este suficient de pregătit să fie despărțit de mama lui în primul rând și cred că de aceea îi facem ca să petrecem mai mult timp cu ei. Adică dacă nu ai cu cine să-l lași acasă, da, e clar că este o soluție bună creșă. Am încercat, Leah a mers vreo jumătate de an, dar nu, consider că ei îi este mai bine acasă, lângă mine”, a dezvăluit Anca Serea pentru Unica.ro.

Vedeta a mai precizat că micuța vorbește mai mult în engleză, ceea ce a îngreunat integrarea ei în colectivitate. „Leah este un copil foarte independent, foarte inteligent, are 4 ani și jumătate, recunoaște toate literele, toate cifrele, aproape că a început să citească, are niște progrese semnificative, dar ea vorbește limba engleză mai mult și mai puțin română. Comunică mai mult în engleză și i-a fost greu să zicem așa să se înțeleagă cu copiii de vârsta ei, care vorbeau românește.

Nu am luat vreo hotărâre acum sincer, dacă va urma o programă în limba engleză sau în română, aș vrea totuși în română să studieze că aici trăim și așa mi se pare corect, dar nu am pus niciun fel de presiune. Toți copiii noștri au mers cam de pe la 4 ani la grădiniță, de aceea nu e nicio presiune nici cu ea, draga de ea”, a mai spus Anca Serea.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cum s-a afișat iubita lui Jude Bellingham. Ipostaza cu care i-a înnebunit pe fani
Capital.ro
Schimbări pentru asociația de proprietari. Reguli noi pentru grădinile de bloc. Se obține acordul a minimum 50% + 1 dintre proprietari
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Persoana secretă din spatele lui Donald Trump. I-a șocat pe toți când l-a comparat pe președintele SUA cu Iisus Hristos VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj