Motivul pentru care Mihaela Cambei, medaliată cu argint la Jocurile Olimpice, nu conduce maşina primită de la Ion Ţiriac

Mihaela Cambei, una dintre sportivele de top ale României la Jocurile Olimpice de la Paris, a primit recent unul dintre cele 22 de automobile electrice oferite de Fundația Ion Țiriac medaliaților români.
Filip Stan
26 sept. 2024, 16:02
Motivul pentru care Mihaela Cambei, medaliată cu argint la Jocurile Olimpice, nu conduce maşina primită de la Ion Ţiriac

Cu toate acestea, halterofila în vârstă de 21 de ani nu poate, momentan, să conducă mașina, deoarece nu deține permis de conducere. Mihaela Cambei a decis să înceapă școala de șoferi, cu gândul de a se bucura de premiul oferit.

„Momentan este în parcare. M-am dus doar să înregistrez numerele de la mașină și încep să dau și eu de permis. Trebuie să dau anul ăsta”, a declarat Mihaela Cambei pentru gsp.ro.

Mihaela a mărturisit că nu se aștepta să primească un astfel de premiu, mai ales înainte de competiția olimpică.

„Nu mă așteptam. Chiar a fost o surpriză. Am fost anunțată chiar înainte cu vreo două zile să concurez. Știam că o să primească doar David Popovici după aur, dar după aceea ne-au spus că o să primească toată lumea care ia medalie. Am fost ușor surprinsă și plăcut. Mai ales pentru că ne ajută foarte mult, că suntem susținuți și de români, practic”, a explicat sportiva.

Citeşte şi: Senatul României a găzduit marți o conferință pe temaSports Diplomacy

Cambei a vorbit și despre experiența sa unică la Jocurile Olimpice, subliniind cât de impresionată a fost de prezența numeroșilor români care i-au susținut pe sportivi.

„A fost prima dată în viața mea în care eu am fost la un campionat și unde au fost români să ne susțină. De obicei vedeam la fotbal, la gimnastică, în alte părți. Au fost foarte mulți spectatori români de data asta. Șocată am rămas! Au fost foarte mulți și am rămas surprinsă pentru că de obicei la noi veneau doar cei internaționali. Ne susțineau foarte mult cei din alte țări. Români, mai puțini”, a spus halterofila.

După performanța sa remarcabilă de la Paris, Mihaela Cambei a decis să își facă al 12-lea tatuaj, pe umărul stâng. Acesta reprezintă o femeie care sărută o halteră, simbolizând legătura sa profundă cu sportul care i-a adus recunoaștere.

Citeşte şi: VIDEO și GALERIE FOTO Scandal monstru după gala RXF. Ovidiu Neveu nu a suportat înfrângerea și a sărit să îl bată pe Yamato Zaharia

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Șocant! Soția fostului jucător al lui Dinamo, tăiată cu briceagul azi noapte în București! Femeia, urcată în ambulanță sub privirile Poliției. Exclusiv
Capital.ro
INSP avertizează: ,,Canicula poate pune viața în pericol” Recomandările pe care românii trebuie să le respecte în zilele cu temperaturi extreme
Playtech.ro
Cea mai scumpă greșeală făcută de românii cu credite la bănci. Poate dubla costul împrumutului
Adevarul
Cum arată fostul combinat Phoenix, mândria pierdută a Băii Mari. Coșul înalt de 350 de metri veghează peste zona interzisă
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Bilanțul cutremurelor devastatoare din Venezuela a ajuns la 235 de morți. Oamenii caută prin ruine cu mâinile goale după supraviețuitori
iamsport.ro
A dat lovitura cu un produs iubit de români. Afacerea în care își investește banii câștigați din fotbal
MediaFlux
Gigi Becali s-a făcut diriginte de șantier. Fostul arbitru Alexandru Tudor a pus umărul la treabă
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?