Motivul pentru care Mihai Trăistariu și-a vândut decapotabila de lux: „Era foarte faină, atrăgea toate privirile”

Mihai Trăistariu și-a cumpărat, în urmă cu patru ani, un Porsche decapotabil pe care l-a vopsit într-o culoare vibrantă, cu care a făcut furori pe străzi. Totuși, decapotabila nu a fost norocoasă, iar după o vreme au început să apară o serie de probleme la motor.
Alina Costache
13 ian. 2025, 10:11
Motivul pentru care Mihai Trăistariu și-a vândut decapotabila de lux:
Motivul pentru care Mihai Trăistariu și-a vândut decapotabila

Mihai Trăistariu a dezvăluit că a fost nevoit să vândă mașina de lux, pentru că îl costa foarte mult să facă reparațiile. „Eu mi-am luat mașina aceasta pentru că sunt fan mașini decapotabile, am avut trei mașini decapotabile. Acest Porsche l-am vândut, după patru ani. Îmi plac mașinile sport, decapotabile și dacă îmi permit, mi le cumpăr, pentru că pot, pentru că mi-am dorit și pentru că la cât am muncit merit și eu să am așa ceva”, a mărturisit Mihai Trăistariu, pentru Wowbiz.ro.

Citește și: Câți bani a făcut Mihai Trăistariu în noaptea de Revelion: ”Am avut opt concerte, a fost obositor”

Mihai Trăistariu: „Copii care își făceau poză cu mașina mea”

Artistul a fost foarte mândru de mașina lui, mai ales atunci când copiii se opreau să facă poze cu ea. Cu toate că a îndrăgit-o foarte tare, a decis să renunțe la ea din cauza problemelor.

Nu am regretat niciodată că am vândut acest Porsche pentru că i se stricase motorul. Nu am fost atent și s-a calat motorul pe autostradă. M-am chinuit vreo patru luni să găsesc un motor la mâna a doua pentru că este foarte scump.

Eu am dat pe ea 31.000 de euro și am vopsit-o pentru că a venit gri și nu îmi plăcea. Mi-am dorit să îi dau așa o culoare mai de vedetă și am găsit o vopsea într-un catalog, la o vopsitorie specială și mi-a plăcut o culoare ce se numea violet liliachiu cu perlă aurie – cameleon. Când am văzut că avea cinci denumiri am zis clar pe asta o pun că zici că e mașină de star.

Am pus-o așa la mișto, dar era foarte faină. Atrăgea toate privirile. Îmi amintesc că eu stăteam la etajul șapte atunci și mă uitam pe geam, în fiecare zi erau copii care își făceau poză cu mașina mea. Aveam emoții să nu o zgârie, dar ei veneau lângă mașină și se întrebau a cui o fi și își făceau poze.

Chiar a fost o mașină deosebită. Îmi pare rău că am dat-o, dar i s-a stricat motorul și nu am găsit motor, nici măcar la mâna a doua. Noi erau foarte scumpe, erau cât jumate din mașină și am preferat să o dau și mi-am luat-o pe cea de acum”, a mai spus Mihai Trăistariu.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Thomas Neubert a adus în România un echipament revoluţionar inventat de NASA: „L-au folosit şi au intrat în Liga Campionilor!”. Video
Capital.ro
EXCLUSIV. Dezvăluiri despre Călin Georgescu. Adevărul de la prezidențiale. Crin Antonescu: M-am speriat!
Playtech.ro
Orașul european superb care oferă bani celor care renunță la autoturism. Şoferii primesc peste 1.200 de euro
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Șoferul unei basculante a trecut pe roșu și a lovit putenic o mașină, în Chitila. Bărbatul din autoturism este în stare gravă
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Prognoza meteo 20 mai. Vremea se strică în toată țara. Zonele lovite de ploi și grindină
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi