Mutu anunţă care este viitorul lui Contra la Dinamo. Ce a declarat după remiza cu Viitorul

Viitorul și Dinamo au remizat, scor 0-0, în prima etapă din play-off, la capătul unui meci cu multe ocazii de gol. Deși și-ar fi dorit să câștige, "câinii" se mulțumesc și cu un punct.

13 mart. 2017, 21:36

Am jucat mult mai bine în repriza a doua. Am avut ocazii, puteam să și câștigăm. Important este că suntem acolo, vom lua totul meci cu meci. Ne-am fi dorit foarte mult să câștigăm, însă nu avem ce să facem. O să vedeți că o să fie multe surprize.

Sper ca noi să ieșim cât mai sus în clasament. Cei de la Viitorul au avut niște atacuri mai dure, dar nu trebuie să criticăm arbitrajul. Toate echipele sunt mai agresive în play-off. Sper să câștigăm în următorul meci„, a declarat Adrian Mutu, la finalul jocului.

Mutu susține că a fost mandatat de Ionuț Negoiță să demareze negocierile cu Cosmin Contra, pentru a-i prelungi contractul.

Vom demara negocierile cu Contra după următorul meci, când va fi pauza echipei naționale. Domnul Negoiță m-a pus pe mine să vorbesc cu Cosmin și o voi face„, a mai spus Mutu.