N-a mai rezistat şi şi-a anunţat plecarea de la Dinamo pe Facebook: „Nu mă las învins de oameni care nu ştiu să aprecieze valoarea”

Mijlocaşul Andrei Tîrcoveanu a dezvăluit, prin intermediul unei postări pe pagina sa de Facebook, că s-a despărţit de Dinamo, înainte ca gruparea din Şoseaua Ştefan cel Mare să facă anunţul oficial.    
Filip Stan
18 dec. 2018, 07:37
N-a mai rezistat şi şi-a anunţat plecarea de la Dinamo pe Facebook:

„În mod oficial, «aventura» la Dinamo s-a încheiat. Nu ştiu dacă sunt fericit sau trist, sentimentele sunt amestecate. Au fost 15 ani pe care i-am dedicat în totalitate acestui club. Cu bune, rele, cu realizări, dar şi cu eşecuri, filmul carierei mele la Dinamo s-a derulat mult prea rapid în ultima vreme. Motivul? Încă îl caut şi eu. Este mult prea târziu pentru regrete. Plec cu capul sus. Cu amintiri pe care nu le voi uita, cu atmosfera, cu fanii dinamovişti şi cu speranţa că mă voi întoarce într-un alt moment al vieţii, iar numele meu va fi adăugat pe lista jucătorilor care au scris istoria clubului Dinamo. Oriunde mă va duce viaţa, voi continua să joc cu pasiune, cu suflet şi dăruire pentru a demonstra că nu sunt doar un nume în plus pe o listă, ci dragostea mea pentru fotbal se remarcă prin stilul meu de joc. Cine mă cunoaşte ştie că asta a fost dorinţa mea dintotdeauna şi nu mă voi lăsa învins de cuvinte aruncate de oameni care nu ştiu să aprecieze adevăratele valori”, a notat Tîrcoveanu, pe pagina sa de Facebook.

Mijlocaşul de 21 de ani a avut un mesaj şi pentru fani, dar şi pentru foştii săi coechipieri. 

„Fanilor dinamovişti le mulţumesc pentru tot sprijinul de care am avut parte în toţi aceşti ani şi pentru emoţiile pe care le-am simţit împreuna la fiecare meci, fiecare coregrafie şi fiecare cântec cântat împreună pentru Dinamo. Toţi anii dedicaţi complet lui Dinamo, sper să vă fie răsplătiţi înzecit şi să nu vă pierdeţi niciodată entuziasmul şi speranţa cu care faceţi spectacol de fiecare dată. Dinamo sunteţi voi, să fiţi conştienţi de asta în fiecare clipă. Voi faceţi Dinamo să fie ce este şi fără voi n-ar mai fi existat de mult.

Le mulţumesc pe această cale tuturor colegilor şi prietenilor mei de la Dinamo şi le doresc să ajungă acolo unde îşi doresc”, a mai scris Tîrcoveanu.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
„Du-te în China!” Vali Crețu, conflict exploziv cu Garita la antrenamentul FCSB. Gigi Becali a povestit totul: ”Dacă îi dădea o palmă, îl făcea una cu pământul”
Capital.ro
Se trece la poprirea conturilor bancare. Măsura îi vizează atât pe cetățeni, cât și firmele. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Ce înseamnă când aplicația meteo arată „calitatea aerului nesănătoasă”. Când ar trebui să eviți să stai afară
Adevarul
Sfârșit de vară cu delicii demențiale în bucătărie. Trei rețete românești de final de sezon care te fac „să lingi cratița și pe dosul afumat”
wowbiz.ro
Ea este doctorița moartă în accidentul din Târgu Jiu! Traversa strada atunci când a fost lovită de o mașină
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Schimbare istorică. Ion Țiriac: 'E trist că și la vârsta mea trebuie să fiu aici'
MediaFlux
Anunț major pentru România. Rusia atacă instalaţiile de energie electrică
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat