Natalia Intotero, accident grav. Ministrul Familiei s-a răsturnat cu maşina

Ministrul Familiei, Natalia Intotero, a fost implicată marţi într-un grav accident de circulaţie, în urma căruia a fost rănită, astfel încât a fost nevoie să fie transportată de urgenţă la spital.
Filip Stan
27 aug. 2024, 15:43
Natalia Intotero, accident grav. Ministrul Familiei s-a răsturnat cu maşina

Din primele informaţii, maşina cu care se deplasa Natalia Intotero nu era condusă de ministrul familiei, ci de unul dintre agenţii SPP care îi sunt desemnaţi.

Accidentul a avut loc pe DN7, în dreptul comunei Racoviţa, judeţul Vâlcea. Premierul Marcel Ciolacu a fost informat cu privire la incident şi s-a luat deja legătura cu conducerea spitalului unde Natalia Intotero a fost transportată. În acest moment starea de sănătate a ministrului Familiei este evaluată, urmând ca autorităţile să revină cu detalii, atunci când acestea vor fi disponibile.

Comunicatul Poliţiei Rutiere

„La data de 27 august a.c., în jurul orei 13:20, polițiștii Serviciului Rutier Vâlcea au intervenit la un eveniment rutier produs pe DN 7, în localitatea Racovița

Din verificările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că o femeie, de 41 de ani, în timp ce conducea un autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, la volanul căruia se afla un bărbat de 32 de ani.

În urma coliziunii, o femeie care se afla într-una dintre cele două autoturisme a fost preluată de o Ambulanță, pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză, polițiștii efectuează cercetări, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.”, au precizat autorităţile.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Gigi Becali regretă că nu a transferat doi dintre titularii Craiovei. „Eu l-am luat pe Vână!”. Forțează iar „pista Macalou”?! Exclusiv
Capital.ro
EXCLUSIV. Aviz pentru permisul auto. Reînnoirea poate fi blocată fără accept medical. Boala pe care mulți români nu știu că o au
Playtech.ro
Cum pot viziona locatarii imaginile cu ei surprinse de camerele video din bloc: obligaţia asociaţiei de proprietari
Adevarul
Mascații au intrat din greșeală peste o mamă și fiica sa. Femeia a sunat la 112: „Nu știu ce se întâmplă și sunt foarte speriată”
wowbiz.ro
Cutremurător. Dănuț Lupu a vrut să se sinucidă: ”Am încercat să mă otrăvesc!” Ce s-a întâmplat cu celebrul jucător la închisoare?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina în care se afla a fost izbită de un camion, în Suceava
iamsport.ro
”Până la apariția lui Valentin Ceaușescu, Dinamo avea mai multă influență asupra arbitrajelor și a adversarilor decât Steaua! Era un infern, nu aveai nicio șansă cu ei”
MediaFlux
Secretul pantofilor lui Donald Trump. Îi obligă pe subordonații și apropiații lui să poarte același model
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj