Accident cu două victime, una fiind în comă, după ce o şoferiţă a intrat pe contrasens şi s-a izbit de un TIR FOTO

Un grav accident rutier a avut loc pe DN 12 C, în localitatea Tașca, judeţul Neamţ.
Iulian Tudor
01 aug. 2019, 06:26
Accident cu două victime, una fiind în comă, după ce o şoferiţă a intrat pe contrasens şi s-a izbit de un TIR FOTO

O şoferiţă de 22 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DN 12 C, în localitatea Tașca, într-o curbă la stânga, a  pierdut controlul asupra direcţiei, a pătruns pe contrasens şi a acroșat cu partea din spate a autoturismului un camion condus de un bărbat, de 48 de ani, din Iași, care circula regulamentar, scrie stiri-neamt.ro.

Citeşte şi Accident grav pe DN1. Două persoane au murit, şapte sunt rănite

Din impact, autoturismul a părăsit partea carosabilă prin stânga sensului de mers.

În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto și a unui tânăr, de 27 de ani, din Bicaz Chei, pasager în același autoturism, care au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Bărbatul din Iași a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Până la sosirea echipajului de descarcerare, cele două victime au fost scoase din autoturism de către echipajul SAJ.

Tânărul era conștient, cu un traumatism la șoldul drept și umăr și un traumatism cranio-cerebral fără pierderea cunoștinței. Conducătoarea auto a fost transportată la spital în comă, cu politraumatism.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
Florin Prunea, mărturie șocantă din perioada în care juca la Craiova: ”Număr de șmecher. Furia șoselelor”
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Conflictul care apare între proprietari și asociație. Gelu Pușcaș: Adevărul pare undeva la mijloc
Playtech.ro
Când intră pensiile în luna iunie 2026. Posibile întârzieri din cauza minivacanței
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Modificare privind vechimea în muncă la pensie. Va intra în vigoare la 1 septembrie 2026
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi