Nelson Mondialu își vinde apartamentul din Cluj și se mută la Budapesta. Are o pensie colosală acolo

Nelson Mondialu a luat o decizie radicală, vrea să își vindă apartamentul din Cluj și se mută la Budapesta. Totul pleacă de la o pensie primită în Ungaria, în urma unui accident suferit în anii ‘90. Mai exact, va primi anual 250.000 de euro, o sumă care îi asigură o viață foarte bună.
Alina Costache
26 apr. 2025, 14:47
Nelson Mondialu își vinde apartamentul din Cluj și se mută la Budapesta. Are o pensie colosală acolo
Nelson Mondialu își vinde apartamentul din Cluj

Nelson Mondialu cere 700.000 de euro pe apartamentul din Cluj și se mută în Ungaria. În 1996, bărbatul a suferit un accident acolo, în urma căruia s-a ales cu pensie de handicap.

Tatăl lui Livian Pop, câștigătorul de la Puterea Dragostei, nu își lichidează toată moștenirea din România. Va păstra casa de la țară pe care o are în județul Cluj, unde va reveni, din când în când.

Citește și: Nelson Mondialu trece la amenințări. Avertisment clar pentru Eva și David Măruță: „O să vă caut colegii de școală și o să le spun ce tată mincinos aveți”

Nelson Mondialu: „Nu mai are rost să stăm în România”

Îl vând pentru că mă mut din România, în Budapesta! Definitiv. Avem casă la țară, dar acolo o să venim așa, ca și olandezii, ca și nemții într-un fel de vacanță. La Budapesta sunt pensionar. Am o pensie anuală de 250.000 de euro, pentru că eu am suferit acolo un accident, prin 1996-1997.

Am avut un accident și, după vreo 6-7 ani, mi s-a acordat o pensie de… cum ar veni, handicap. Am zis că nu mai are rost să stăm în România. În Ungaria facem și actele pentru a pleca în America, ăia pot să plece, noi nu putem pleca. Eu deja exersez limba engleză și vorbesc mai stricat românește.

Deocamdată s-au interesat doar ăștia care se ocupă cu imobiliarele, agențiile, să rupă din preț și să câștige ei mai mult. La mine pe tavan se vede ca în oglindă, cum au unii oglinzi venețiene. Eu am mobilat, tot, tot. Iau doar tablourile și hainele. Las și veselă Versace, ăștia nu își dau seama ce vorbesc. 700.000 cer”, a declarat Nelson Mondialu, pentru Fanatik.ro.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Cine e vedeta din România apărută în tribune la Real – Bayern. Cum a reacționat când a văzut arena: ”Wow! Un copil fericit!”
Capital.ro
Reguli permis de conducere în 2026. Consecințe legale pentru conducătorii auto cu permisul expirat
Playtech.ro
Cum arată locuinţele în care chiria costă 5 lei pe an. Cartierul din oraşul european atrage turişti din întreaga lume
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj