Nici dacă apăra beat, nu era aşa caraghios. GAFĂ antologică a unui portar moldovean VIDEO

Evgheni Hmaruc, portarul echipei moldovene Dinamo-Auto Cioburciu, a comis o greşeală extrem de amuzantă în timpul partidei de campionat cu Rapid Ghidighici, însă ca urmare a erorii sale Dinamo a pierdut avantajul pe care îl avea pe terenul adversarilor.

23 sept. 2013, 07:44

Un gol de un comic aparte a fost marcat în ultima etapă a primei ligi din Republica Moldova, la întâlnirea dintre Rapid Ghidighici şi Dinamo-Auto.

Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză, dar cei de la Rapid au primit un ajutor nesperat în debutul reprizei secunde, chiar din partea portarului celor de la Dinamo, Evgheni Hmaruc.

La o centrare destul de moale a lui Stanislav Luca, Hmaruc a încercat să facă faza mai interesantă şi a crezut că poate reţine balonul după ce face un stop pe piept. Numai că mingea l-a păcălit şi i-a alunecat pe sub picior în plasă.